Aktor Robin Williams został uwieczniony w grze World of WarCraft

Wrzucił Ciekawostek - środa, 3 września 2014

Samobójstwo Robina Williamsa mocno poruszyło środowisko graczy i trudno się temu dziwić - nie jest żadną tajemnicą, ze Amerykanin sam należał do tego grona. Sześćdziesięciodwuletni komik nigdy nie ukrywał fascynacji elektroniczną rozrywką, wystarczy przypomnieć, że jego niektóre dzieci - konkretnie Zelda i Cody - zawdzięczają swoje imiona właśnie bohaterom gier. Do ulubionych tytułów aktora należało popularne MMO World of WarCraft. Dzięki inicjatywie jednego z fanów produktu Blizzarda, jest już pewne, że Williams będzie obecny w Azeroth również po swojej śmierci.

Robin Williams z córką Zeldą.

Na pomysł uwiecznienia Williamsa w charakterze bohatera niezależnego wpadł mieszkaniec Teksasu, Jacob Holgate. Stworzona przez niego internetowa petycja w ciągu dwudziestu czterech godzin została podpisana przez ponad jedenaście tysięcy osób, bardzo szybko zwróciła uwagę mediów, a potem samego Blizzarda. Przedstawiciel amerykańskiej firmy - Chadd Nervigg - przychylił się do prośby fana, zapewniając go, że zostanie ona spełniona. 13 sierpnia na oficjalnym profilu gry w serwisie Twitter, pojawiła się wymowna notka, która potwierdziła słowa dewelopera.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zaledwie dziewięć dni po śmierci Williamsa, serwis Wowhead zauważył w plikach gry obecność nowego bohatera niezależnego, który nosi imię Robin the Entertainer (Robin Artysta). Przyporządkowano mu aż trzy różne modele (dżina, kobiety i mężczyzny), co sugeruje, że wirtualny aktor będzie występował w co najmniej trzech rolach. Dżin to oczywiste nawiązanie do bajki Aladyn Disneya z 1992 roku, gdzie aktor wcielał się w taką samą postać. W przypadku pozostałych bohaterów nie ma stuprocentowej pewności, ale podejrzewa się, że chodzi o Panią Doubtfire i Morka.


Wszystkie karty zostaną odkryte 13 listopada, kiedy Blizzard wyda nowy dodatek Warlords of Draenor, bo to właśnie w plikach wersji beta tego rozszerzenia odkryto postać Robina. Czekamy z niecierpliwością!


2 komentarze:

uff.. już się bałem, że zrobią jakiegoś npc undeada Williams Robin :S

występował w co najmniej >>>>>>>>trzecg<<<<<, rolach.
poprawcie :)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry