Znana feministka w roli striptizerki nie spodobała się fanom gry Papers, Please

Wrzucił Ciekawostek - środa, 13 sierpnia 2014

Oddanie władzy w ręce ludu może doprowadzić do opłakanych skutków. Rok temu przekonał się o tym Lucas Pope, autor świetnie przyjętej gry niezależnej Papers, Please. Były pracownik firmy Naughty Dog, który kiedyś piastował stanowisko programisty w zespole odpowiedzialnym za dwie pierwsze odsłony cyklu Uncharted, zaoferował fanom możliwość małej ingerencji w jego produkt. Od 12 marca do 31 maja 2013 roku internauci mogli zgłaszać personalia ludzi odwiedzających stanowisko kontroli paszportowej, gdzie toczy się akcja wspomnianego wyżej tytułu.


Inicjatywa okazała się dużym sukcesem. W sumie zaproponowano ponad 27 tysięcy różnych nazwisk dla bohaterów niezależnych, z czego 2705 ostatecznie znalazło się w grze. Pope robił co mógł, by weryfikować nadsyłane propozycje, ale dokładne sprawdzenie ich wszystkich okazało się niemożliwe. Przez sito selekcji udało się przebrnąć m.in. Anicie Sarkeesian, bardzo dobrze znanej za Oceanem feministce i to właśnie jej personalia wzbudziły największe kontrowersje. Jeden z fanów gry publicznie wyraził swoją dezaprobatę, gdy zobaczył, że bardzo aktywna bojowniczka o prawa kobiet, w Papers, Please jest... striptizerką.


Jak się okazało, mieszkający na co dzień w Japonii Pope, nie był świadom, że taka feministka w ogóle istnieje. Mało tego, gra losowo dobiera parametry poszczególnych postaci, dlatego powyższa konfiguracja powstała wskutek przypadku. Sarkeesian została w ekspresowym tempie usunięta w patchu, podobnie zresztą jak inne kontrowersyjne personalia.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry