Poirytowany Kyle z gry Risen 3 to easter egg nawiązujący do pierwszego Gothica

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 24 sierpnia 2014

W kolejnych grach z cyklu Risen znajdziemy wiele odniesień do kultowej serii Gothic, ale chyba żadna odsłona nie zawiera ich tyle, co niedawno wydana część trzecia. Władcy tytanów są wypełnieni po brzegi gothicowymi easter eggami, większość z nich odkryją jednak tylko Ci fani, którzy doskonale znają wczesne produkty firmy Piranha Bytes. Aby ułatwić Wam znalezienie tych smaczków, będziemy je sukcesywnie przybliżać na łamach naszego serwisu. Na pierwszy ogień pójdzie Kyle - wojownik zamieszkujący twierdzę łowców demonów na wyspie Calador.


Kyle okupuje pokój zlokalizowany na pierwszym piętrze fortecy - jest to jedyne pomieszczenie w całym budynku, którego właściciel wykazuje wrogie zamiary po wejściu do środka. Mężczyźnie nie podoba się gdy ktokolwiek zakłóca mu spokój, a najwyraźniej zdarza się to często, bo obok znajduje się nieźle wyposażony magazyn. Kwestia ta zostaje zresztą poruszona w rozmowie, jaką Bezimienny jest zmuszony odbyć z wojownikiem. Kyle wyjaśni, że po powrocie z polowania zastał drugie drzwi i od tej pory nie może cieszyć się prywatnością.


Do identycznej sytuacji dochodzi w pierwszej grze z serii Gothic. W Starym Obozie również mieszka Kyle, który mimo sprzeciwu kolegów postanowił zbudować chatę w pobliżu kopalni. Kiedy mężczyzna udał się do niej, ktoś wyrąbał mu drugie drzwi, pozwalające przejść przez budynek. Dialog mocno przypomina konwersację z trzeciego Risena - w oryginalnej, niemieckiej wersji produktu obaj panowie mają nawet dość podobne głosy.


1 komentarze:

Kyle w Gothicu nie wybudował chaty przy kopalni, tylko zbyt blisko wewnętrznego pierścienia w starym obozie, pech chciał, że w tym miejscu przebiegała droga, którą wszyscy chodzili, a jako że nikomu nie chciał się omijać jego chaty postanowili zrobić drugie drzwi.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry