Min-Liang Tan z firmy Razer wsparł grę Wasteland 2, bo spiracił "jedynkę"

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 30 sierpnia 2014

Sukces kampanii kickstarterowej gry Wasteland 2, która wystartowała 13 marca 2012 roku, mocno zaskoczył jej pomysłodawców. Niezależne studio inXile Entertainment chciało uzyskać na projekt "tylko" 900 tysięcy dolarów, jednak trwająca cały miesiąc zbiórka przyniosła trzy razy więcej pieniędzy. Aż dwanaście osób zdecydowało się przelać na konto deweloperów najwyższą możliwą kwotę - 10.000 dolarów. Wśród nich był Min-Liang Tan, współzałożyciel i obecny szef amerykańskiej firmy Razer, która jest doskonale znanym producentem sprzętu dla graczy, m.in. myszek, klawiatur i słuchawek.


Z gestem Tana wiąże się ciekawa historia. Urodzony w Singapurze mężczyzna przyznał się publicznie, że choć jest wielkim fanem pierwszego Wastelanda, w młodości korzystał z pirackiej kopii tej gry. Wpłacając na projekt tak dużą kwotę chciał odkupić swoje winy i zrekompensować autorom brak finansowego wsparcia, kiedy postapokaliptyczne RPG trafiło w 1988 roku do sprzedaży. Brian Fargo z inXile Entertainment "przebaczył" szefowi firmy Razer i wyraził podziękowanie za ofiarowanie tak znaczącej kwoty.

Za dziesięć tysięcy dolarów Tan otrzymał mnóstwo przywilejów, m.in. pięćdziesiąt kopii gry Wasteland 2 oraz możliwość stworzenia bohatera niezależnego na podstawie przesłanego do deweloperów zdjęcia. Ludzie z inXile wywiązali się już z tego drugiej obietnicy - Min-Liang stał się zamieszkującym pustkowia naukowcem, a jego wirtualny portet możecie zobaczyć powyżej.

Min-Liang Tan

Gest Tanga nie jest odosobnionym przypadkiem tego typu. Niedawno wspominaliśmy o podobnej inicjatywie Cliffa Bleszinskiego (twórcy serii Gears of War), który postanowił mocno wesprzeć autorów polskiej strzelaniny Superhot.


0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry