Komandosi z SEAL Team Six pomogli tworzyć grę Medal of Honor: Warfighter i gorzko tego pożałowali

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 22 sierpnia 2014

Siedmiu członków elitarnej jednostki specjalnej DEVGRU (znanej również pod nazwą SEAL Team Six) zostało ukaranych przez dowództwo amerykańskiej armii za aktywny udział w produkcji gry Medal of Honor: Warfighter. Wiosną i latem 2012 roku komandosi dwukrotnie spotkali się z pracownikami studia Danger Close i zdradzili im szereg informacji na temat swojej pracy. Przynajmniej jeden z żołnierzy brał udział w operacji Trójząb Neptuna, w której zginął przywódca organizacji terrorystycznej Al-Ka’ida, Usama ibn Ladin.


Przełożonym komandosów nie spodobało się to, że ich podwładni nie poprosili o pozwolenie na udział w komercyjnym projekcie. Znacznie poważniejszy okazał się jednak drugi zarzut - żołnierze zaprezentowali twórcom gry sprzęt wojskowy specjalnie stworzony dla tej jednostki, a tego robić nie powinni. Cała siódemka otrzymała ostrą reprymendę, która praktycznie przekreśliła jej szansę na awans, antyterrorystom przez dwa miesiące wypłacano też zaledwie połowę przysługującego im żołdu. 

Seal Team Six podczas działań w Somalii.

Samej grze udział świetnie wyszokolonych specjalistów od brudnej roboty nie pomógł. Warfighter spotkał się po premierze z miażdżącą krytyką i sprzedał się poniżej oczekiwań firmy Electronic Arts. Odbiór produktu był tak fatalny, że koncern zdecydował się zawiesić produkcję kolejnych tytułów z tej serii. Na jak długo, nie wiadomo. 

1 komentarze:

Sam Warfighter ( pomysly ) byl rewelacyjny, ale nie wychodzily do niego patche i po prostu nie dalo sie gra. Bugi bugi bugi bugi... Zadnej latki od premiery gry i ta gra po prostu umarla :)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry