Gra Enemy Front oddała hołd wszystkim poległym w Powstaniu Warszawskim

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 1 sierpnia 2015

Dziś przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, podczas którego mieszkańcy stolicy rozpoczęli zbrojną walkę przeciwko niemieckiemu okupantowi. Polska Armia Krajowa planowała wyzwolić miasto przed wkroczeniem Armii Czerwonej, która w 1944 roku konsekwentnie wypierała nazistów ze swoich ziem i posuwała się na zachód, w kierunku Niemiec. Trwające ponad dwa miesiące starcia doprowadziły Warszawę do kompletnej ruiny - hitlerowcy nie tylko wyburzyli większość lewobrzeżnej zabudowy, ale zabili również ok. 200 tys. mieszkańców. Ten trudny i bolesny dla naszych rodaków temat nie jest zbyt często poruszany w grach komputerowych, ostatnio próbowała dokonać tego firma CI Games w strzelaninie Enemy Front. Jej twórcy przygotowali nawet imponującą niespodziankę upamiętniające to wydarzenie.


Pierwszego sierpnia 2014 roku, punktualnie o godzinie 17:00, zmagania w grze Enemy Front zostały zatrzymane na jedną minutę, a każdy z użytkowników gry mógł w tym czasie podziwiać na ekranie planszę, która zachęcała do odwiedzin specjalnie przygotowanej strony internetowej. Witryna ta miała na celu przybliżyć fanom elektronicznej rozrywki kulisy wybuchu Powstania Warszawskiego i uświadomić im, jak boleśnie skończył się dla mieszkańców stolicy bohaterski zryw przeciwko okupantowi. Serwis został zrealizowany w języku angielskim i ewidentnie kierowano go do zachodnich graczy, którzy niekoniecznie musieli zdawać sobie sprawę o krwawej lekcji, jaką nasi rodacy otrzymali od Niemców ponad siedemdziesiąt lat temu.

Trzeba uczciwie przyznać, że inicjatywa firmy CI Games była naprawdę godna podziwu, a sam pomysł niezwykle oryginalny. Czapki z głów, piękny gest.

1 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry