Erik Zabójca z gry Skyrim to hołd złożony przez Bethesdę zmarłemu fanowi serii

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 1 sierpnia 2014

Erik Zabójca z gry The Elder Scrolls V: Skyrim jest jednym z wielu bohaterów, których możemy wynająć, by towarzyszyli nam podczas zwiedzania położonej na dalekiej północy prowincji krainy Tamriel. Mieszkający w Rorikstead mężczyzna nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym specjalnym, ale to tylko pozory. Tworząc postać wspomnianego wojownika, pracownicy Bethesdy złożyli hołd jednemu z wielkich fanów serii, który umarł kilka miesięcy przed premierą jej piątej odsłony.

Erik Zabójca

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Erik West kochał gry komputerowe i chciał w przyszłości je tworzyć - te ambitne plany pokrzyżowała jednak bardzo poważna choroba. Kiedy chłopiec miał szesnaście lat, lekarze zdiagnozowali u niego mięsaka Ewinga, rzadki, ale wyjątkowo złośliwy nowotwór kości. Mimo podjętego natychmiast leczenia, nastolatkowi nie udało się pokonać raka - West zmarł w domu swojej matki w Danvers, 11 maja 2011 roku. Nieco wcześniej nastolatkowi udało się odwiedzić siedzibę firmy Bethesda Game Studios, gdzie pracowano wówczas nad Skyrimem.

Na Erika Zabójcę (w oryginale Erik the Slayer, co jest nawiązaniem do ksywy Westa, którą posługiwał się w sieci - Immok the Slayer) można natknąć się w Gospodzie pod Lodowym Owocem, zlokalizowanej we wsi Rorikstead. Mężczyzna dysponuje unikatowym zestawem wypowiedzi, za pomocą których komentuje rozmaite wydarzenia.

West odwiedził studio dzięki staraniom amerykańskiej fundacji Make-A-Wish, spełniającej marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. Deweloperzy byli pod tak wielkim wrażeniem wiedzy swojego gościa na temat serii The Elder Scrolls, że postanowili przeorganizować jego wizytę i pokazali mu znacznie więcej, niż pierwotnie zakładali. Nastolatek otrzymał też zapewnienie, że jego osoba zostanie uwieczniona w grze pod postacią bohatera niezależnego - niestety, młodzieniec nie zdążył się o tym przekonać.

Erik West

Warto dodać, że na podobny gest zdobyli się też twórcy serii Max Payne. Deweloperzy z Finlandii postanowili uhonorować zmarłego fana, przygotowując poświęconą mu tablicę pamiątkową w drugiej odsłonie przygód nowojorskiego policjanta.

1 komentarze:

i Michael Mamaril w borderlands 2 ;)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry