Amerykański oficer przez lata pomagał twórcom serii Medal of Honor

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 8 sierpnia 2014

Gra Medal of Honor z 1999 roku była pierwszym FPS-em w historii, która w poważny sposób potraktowała temat II wojny światowej i oszczędziła miłośnikom strzelanek obecności fantastycznych wtrętów, charakterystycznych dla serii Wolfenstein. Stworzenie produktu należycie oddającego realia najkrwawszego konfliktu zbrojnego w dziejach nie byłoby możliwe bez zaangażowania doradcy wojskowego, ściśle współpracującego z deweloperami. Z tym zadaniem zmierzył się Dale Dye - emerytowany kapitan amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej.

Medal of Honor: Allied Assault (2002)

Oficer został zaangażowany w projekt dzięki Stevenowi Spielbergowi, który był pomysłodawcą gry Medal of Honor. Obaj panowie mieli okazję współpracować wcześniej na planie filmu Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan), więc gdy FPS zaczął nabierać realnych kształtów, słynny reżyser postanowił raz jeszcze skorzystać z usług wojskowego. Kapitan tak dobrze odnalazł się w tej roli, że swoje dzieło kontynuował również po premierze strzelaniny. Dye maczał palce niemal we wszystkich odsłonach cyklu Medal of Honor - przestał dopiero wtedy, gdy seria na dobre opuściła fronty II wojny światowej i przeniosła się do czasów nam współczesnych.

Dye w serii Medal of Honor dbał o wiele istotnych szczegółów. Sprawdzał zgodność broni i mundurów z prawdą historyczną, konsultowano się z nim również często w sprawie zachowania wirtualnych żołnierzy na polu bitwy. Kapitan miał też swój udział w opracowaniu tzw. Adrenaliny, która zadebiutowała w grze Medal of Honor: European Assault (2005). Tryb ten pozwalał graczowi uzyskać nieskończoną liczbę nabojów i chwilową nieśmiertelność, jeśli zabił odpowiednią liczbę wrogów lub często zaliczał headshoty.

Tom Hanks, Dale Dye i Steven Spielberg na planie serialu Pacyfik.

Co ciekawe, Dale Dye służył cennymi radami w temacie II wojny światowej, choć sam nie wziął w niej udziału. Przyszły oficer amerykańskich Marines urodził się 8 października 1944 roku, ponad cztery miesiące po rozpoczęciu operacji Overlord, podczas której alianci utworzyli drugi front w Normandii.

1 komentarze:

Moh aa to jedna z najlepszych gier w jakie grałem. :)

ps. Zjedliscie chyba coś w zdaniu "choć sam wziął w niej udziału"

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry