Zwycięzcy turnieju The International w grze Dota 2 zarobili więcej niż aktualni mistrzowie świata w piłce nożnej

Wrzucił Ciekawostek - środa, 23 lipca 2014

21 lipca zakończyła się trzydniowa rywalizacja w czwartej edycji turnieju The International, który wyłonił najlepszą na świecie drużynę w grze Dota 2, wyprodukowanej przez firmę Valve. Dzięki ofiarności fanów, kupujących przez określony czas tzw. Kompendia, łączna pula nagród przeznaczonych dla uczestników rywalizacji, wyniosła prawie 11 milionów dolarów. Aż 46% tej kwoty zgarnęła pochodząca z Chin grupa Newbee. Gracze z Kraju Środka zarobili na łebka ponad milion dolarów, czyli znacznie więcej niż niemieccy futboliści za tytuł mistrzów świata w piłce nożnej!


Pieniądze w turnieju The International z pewnością nie byłyby tak duże, gdyby nie ofiarność miłośników gry. To właśnie oni, inwestując we wspomniane Kompendia (wirtualne książki oferujące różne sposoby na interakcję z największą imprezą Dota 2) systematycznie zwiększali łączną pulę nagród o 2.50$ za każdy zakup, a była to jedna z kilku opcji wsparcia inicjatywy. W rezultacie bazowa kwota, którą dla uczestników zabawy przeznaczyła firma Valve (1.600.000$), szybko zaczęła być wspomnieniem. W sumie uzbierano aż 10.930.698 dolarów - w elektronicznej rozrywce jest to niekwestionowany rekord dla tego typu przedsięwzięcia.

Aktualni mistrzowie gry Dota 2 - drużyna Newbee

Spośród szesnastu drużyn występujących w finałach, tylko dwie najsłabsze ekipy (Na'Vi North America i Arrow Gaming) nie otrzymały żadnego wynagrodzenia. Zwycięzcy - pochodzący z Chin team Newbee - otrzymali w sumie 5.018.079$, czyli na łebka 1.001.625$ (w każdym zespole gra pięć osób). Dla porównania, aktualni mistrzowie świata w piłce nożnej za zdobycie prestiżowego tytułu dostali od niemieckiej federacji premię w wysokości 408 tysięcy dolarów. Niewiele więcej zarobiła natomiast Marija Szarapowa, wygrywając niedawno Wielkiego Szlema na kortach Rolanda Garrosa. Za rozgromienie wszystkich konkurentek w turnieju, Rosjanka otrzymała ok. 1.115.000 dolarów.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry