Zespół Aerosmith zarobił na grze Guitar Hero: Aerosmith więcej pieniędzy niż na którejkolwiek ze swoich płyt

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 14 lipca 2014

Zdaniem Roberta A. Koticka amerykański zespół Aerosmith zarobił na grze Guitar Hero: Aerosmith więcej pieniędzy, niż na którejkolwiek ze swoich płyt, a trzeba pamiętać, że długogrających krążków w dyskografii grupy jest całkiem sporo i część z nich wielokrotnie pokryła się platyną. Szef firmy Activision podzielił się tą interesującą informacją 15 września 2008 roku, zaledwie kilka tygodni po premierze wspomnianego produktu na rynku elektronicznej rozrywki.


Jeśli weźmiemy pod uwagę studyjny dorobek istniejącej od 1970 roku formacji, słowa prezesa mogą brzmieć niewiarygodnie. Do 2008 roku płyty Stevena Tylera i spółki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 150 milionów egzemplarzy (w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedano ich około 70 mln), co stawia grupę w czołówce rankingu najbardziej dochodowych amerykańskich kapel rockowych w historii. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, żeby Kotick minął się z prawdą. Tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy grę Guitar Hero: Aerosmith kupiło ponad milion fanów, co zaowocowało przychodem wynoszącym ponad 50 milionów dolarów. Ile z tego zobaczyli na swoich kontach członkowie Aerosmith? Tego oczywiście nigdy się nie dowiemy, nie ma jednak żadnych wątpliwości, że nie była to kwota mała.

Bez względu na to, jak prezentowały się faktyczne cyferki, zespół na mariażu z serią Guitar Hero i tak mocno skorzystał. Według Geoffa Mayfielda z renomowanego magazynu Billboard, zaledwie kilka tygodni po premierze gry sprzedaż starych płyt Aerosmith wzrosła o 40%. Imponujące, nieprawdaż?

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry