Zapalniczka w grach Metro 2033 i Metro: Last Light nie tylko rozświetla ciemności

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 20 lipca 2014

Markery wskazujące cel wędrówki to dziś jeden z podstawowych "ułatwiaczy", jakie serwują nam deweloperzy w popularnych grach akcji. Twórcy najwyraźniej obawiają się, że ktoś może się pogubić, co w przypadku korytarzowych strzelanin pokroju Call of Duty, zakrawa wręcz o śmieszność. Na szczęście są jeszcze ludzie, dla których rozwiązaniem problemu nie jest umieszczenie na ekranie dobrze widocznej ikony. Niektórzy potrafią zastosować bardziej subtelne rozwiązania, które nie niszczą tzw. immersji i dobrze komponują się z atmosferą gry. Dobrym przykładem jest ukraińska firma 4A Games oraz ich dwa doskonale znane nad Wisłą produkty - Metro 2033 i Metro: Last Light.


Nasi wschodni sąsiedzi do wskazywania kierunku wędrówki wykorzystali zapalniczkę, a konkretnie jej płomień, który zawsze kieruje się w stronę aktualnego celu misji. Choć gry z serii Metro mają korytarzową strukturę, to jednak często możemy wykonać skok w bok do pomieszczeń znajdujących się po drodze i to właśnie tam najłatwiej zauważyć, jak ogień mocno się wychyla. Oczywiście sam przyrząd ma też inne praktyczne zastosowanie. W ograniczony sposób rozświetla ciemności i niszczy pajęczyny blokujące drogę Artemowi.

7 komentarze:

Wróciliście do obrazków z tekstem?

Niewykluczone, że będą pojawiać się częściej. Próbujemy różnych rozwiązań. :)

Forma obrazków z tekstem jest dużo lepsza.

To naprawdę zależy od sytuacji. Nie wszystko da się przekazać w takiej formie. Tutaj informacja była krótka, nie było sensu rozpisywać się o czymś, co można zamknąć w jednym, dwóch zdaniach.

Również uważam ze taka forma "krótko i treściwie" jest lepsza niż tekst dłuższy niż kartka A4

Bardzo mi się podobają długo i treściwie opisane teksty które dodają ochoty do powrotu do danego tytułu i pozwalają czasami spojrzeć z innej strony na dane uniwersum,co nie zmienia jednak faktu,że te długie jak i krótkie ciekawostki stoją na bardzo wysokim poziomie :) pozdrawiam.

Lepsze są dłuższe ciekawostki. Lepiej wyczerpują temat, ale nie całkowicie, bo wiadomo, ciężko pisać ciekawostki bez spoilerów ;)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry