Twórcy L.A. Noire wykorzystali archiwalne zdjęcia do odtworzenia Los Angeles

Wrzucił Ciekawostek - środa, 9 lipca 2014

Wierne odwzorowanie amerykańskiej metropolii nie jest dla żadnego dewelopera zadaniem łatwym. Pół biedy jeśli można wyjść na miasto i trzasnąć nieograniczoną ilość fotek, co zrobić jednak jeśli akcję gry chce się osadzić nie w czasach nam współczesnych, ale w zamierzchłej przeszłości? Z takim wyzwaniem spróbowali zmierzyć się pracownicy studia Team Bondi i trzeba uczciwie przyznać, że spisali się na medal. Podczas prac nad L.A. Noire autorzy sięgnęli po archiwalne zdjęcia Los Angeles i to na ich podstawie zbudowali wirtualny odpowiednik kalifornijskiej aglomeracji.


Australijczycy niewątpliwie mieli szczęście. W zbiorach Uniwersytetu Kalifornijskiego znajduje się mnóstwo zdjęć Roberta Earla Spence'a, który przez blisko pięć dekad zajmował się aerofotografią. Swoją nietypową karierę mężczyzna rozpoczął w latach dwudziestych ubiegłego wieku - ówcześni bogacze wynajmowali go do uwieczniania z lotu ptaka swoich posiadłości, położonych na terenie Los Angeles. Pierwsze fotki Spence wykonywał jeszcze z pokładu dwupłatowca - sam nie pilotował, będąc w pełni pochłoniętym obsługą ważącego 21 kilogramów aparatu. Dzięki jego pracy, miasto dysponuje dziś obszerną dokumentacją zmian, jakie zachodziły w mocno rozrastającej się aglomeracji.

Firmę Team Bondi najbardziej interesowały oczywiście zdjęcia z końcówki lat czterdziestych - akcja L.A. Noire rozgrywa się bowiem w 1947 roku. Poniżej możecie zobaczyć kilka tych fotografii.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry