Sigourney Weaver potrzebowała aż 35 lat, żeby wystąpić w grze o Obcym

Wrzucił Ciekawostek - środa, 9 lipca 2014

Alien: Isolation to pierwsza gra komputerowa osadzoną w uniwersum Obcego, w której wystąpiła Sigourney Weaver. Do tej pory amerykańska aktorka czterokrotnie wcielała się w rolę Ellen Ripley, ale zawsze dotyczyło to filmów, nigdy gry. We wspomnianej Izolacji Weaver ponownie zasiliła załogę statku Nostromo i stawiła czoła jego ósmemu pasażerowi, tym razem jednak w wirtualnej postaci. Na pokładzie tego kosmicznego frachtowca doszło do pamiętnego starcia pomiędzy ludźmi a bezwzględną rasą ksenomorfów, o czym mieliśmy okazję przekonać się w kultowym obrazie Ridleya Scotta z 1979 roku.


Występ Sigourney Weaver nie ma żadnego związku z kampanią fabularną gry, bo ta koncentruje się wyłącznie na postaci Amandy, córki Ellen Ripley. Aktorka została natomiast główną bohaterką dwóch misji w dodatku DLC Crew Expendable, dostępnym m.in. dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się nabyć produkt w przedsprzedaży. Rozszerzenie odtwarza dwie pamiętne sceny z filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo: próbę wykurzenia ksenomorfa z tuneli wentylacyjnych oraz finałowe starcie, gdzie Ellen musi otworzyć śluzę i wyrzucić potwora w przestrzeń kosmiczną. W wiernym odwzorowaniu statku autorom gry pomogły oryginalne materiały koncepcyjne, dostarczone przez wytwórnię 20th Century Fox.


Oprócz aktorki, w dodatku DLC wystąpili prawie wszyscy jej koledzy z dawnego planu zdjęciowego: Tom Skerritt (Dallas), Veronic Cartwright (Lambert), Harry Dean Stanton (Brett) i Yaphet Kotto (Parker). Sama Sigourney Weaver powróciła do roli  po siedemnastu latach przerwy. Ostatni film o Obcym z jej udziałem, czyli Przebudzenie (Resurrection), trafił do kin w 1997 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry