Pieśń lodu i ognia w grze Skyrim? Piąte The Elder Scrolls mogło być Grą o tron!

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 29 lipca 2014

Twórcy cyklu The Elder Scrolls otrzymali kilka lat temu propozycję stworzenia gry komputerowej na podstawie Pieśni lodu i ognia - bestsellerowej sagi George'a R. R. Martina, która dodatkową popularność zyskała za sprawą serialu Gra o tron, wyprodukowanego przez stację HBO. Bethesda uznała ofertę złożoną przez otoczenie pisarza za kuszącą i była nią mocno zainteresowana, ale po poważnym przemyśleniu sprawy, postanowiła ją odrzucić. Dlaczego?


Głównym powodem takiej decyzji była chęć skoncentrowania się na rozwijaniu swojej marki, wspomnianej już serii The Elder Scrolls. "Pragnęliśmy stworzyć własny świat, w to chcieliśmy zainwestować nasz czas." - tłumaczył we wrześniu 2011 roku Todd Howard - "Do rozmowy z ludźmi George'a R. R. Martina doszło zanim zaczęliśmy robić Skyrima. Oni twierdzili, że pasujemy do tego zadania i tak samo uważaliśmy my, ale im dłużej o tym myśleliśmy, tym bardziej chcieliśmy zrobić coś innego".

Czy Bethesda żałuje dziś tej decyzji? Raczej nie, bo Skyrim okazało się wielkim hitem - dość powiedzieć, że "piątkę" kupiło ponad 20 milionów osób. Pozycja Pieśni lodu i ognia jest jednak dziś zupełnie inna, niż kilka lat temu, a główna w tym zasługa właśnie serialu Gra o tron. Uniwersum wciąż czeka na grę z prawdziwego zdarzenia. Dotychczasowe propozycje są dalekie od ideału, miejmy nadzieję, że już niedługo coś się w tej materii zmieni.

1 komentarze:

Clash of Kings dla Warbanda- Tyle w temacie.
Nie musicie czekać na prawdziwą grę z uniwersum Pieśni... bo już tu jest ;)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry