Johnny Cage z gry Mortal Kombat to wykapany Jean-Claude Van Damme

Wrzucił Ciekawostek - środa, 16 lipca 2014

Łudzące podobieństwo Johnny'ego Cage'a do znanego gwiazdora filmów akcji nie jest przypadkowe. Ed Boon i John Tobias od początku planowali stworzyć mordobicie, w którym Jean-Claude Van Damme grałby pierwsze skrzypce, jednak z nieznanych bliżej powodów do angażu aktora nigdy nie doszło. Autorom Mortal Kombat w niczym to jednak nie przeszkodziło. Postać Johnny'ego Cage'a - jednego z najbardziej znanych fajterów w tej serii - stała się kopią belgijskiego karateki, mimo, że on sam ręki do produkcji gry nie przyłożył.


Pomysł zatrudnienia Van Damme'a narodził się w 1991 roku, kiedy Tobias i Boon otrzymali propozycję zrealizowania gry na bazie filmu Uniwersalny żołnierz (Universal Soldier). Choć nic z tego nie wyszło, idea stworzenia bijatyki z digitalizowanymi postaciami była już w umysłach obu deweloperów bardzo mocno zakorzeniona. Panowie podjęli więc starania o zaangażowanie aktora, ale gdy tutaj również odesłano ich z kwitkiem, postanowili stworzyć postać podobną do Belga, bazując na tym, co widzieli w filmie Krwawy sport (Bloodsport).

Krwawy sport (1989)

Z obrazu Newta Arnolda zaczerpnięto nie tylko strój wojownika, czyli czarne spodenki przepasane kolorową szarfą (w grze jest ona czerwona, w filmie żółta). Johnny Cage powiela też w Mortal Kombat charakterystyczny cios w szpagacie, którym Van Damme popisuje się w Krwawym Sporcie. Na bazie aktora oparto też prawdziwą profesję wirtualnego fajtera. Cage trafił na turniej zorganizowany przez Shang Tsuna prosto z Hollywood, gdzie na co dzień radzi sobie jaki specjalista od filmów akcji.

2 komentarze:

W filmie "Mortal Kombat" tym ciosem ze szpagatem ośmiesza Goro!

http://www.youtube.com/watch?v=kIKoVCh_fLM

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry