Grę Quake III wykorzystano do promocji płyty Eminema - The Marshall Mathers LP

Wrzucił Ciekawostek - środa, 2 lipca 2014

Po rozpoczęciu współpracy z Dr. Dre, Eminem zrobił zawrotną karierę w branży muzycznej, stając się jednym z najbardziej znanych amerykańskich raperów. Przełomowy dla muzyka okazał się zwłaszcza rok 1999, kiedy to na rynku ukazał się drugi solowy album artysty - The Slim Shady LP. Prawdziwy szał rozpoczął się jednak kilkanaście miesięcy później, kiedy do sklepów trafiła kolejna płyta niepokornego chłopaka z Detroit - The Marshall Mathers LP. Krążek ten był bardzo mocno reklamowany przez wytwórnię Interscope Records - do jego promocji wykorzystano nawet grę Quake III: Arena firmy id Software.


Z myślą o wspomnianej strzelaninie, firmy MasterPlan Inc. i Fullerene Productions przygotowały w 2000 roku mapę Chronic, która miała pełnić rolę areny do potyczek wieloosobowych. Zarówno pod względem konstrukcji, jak i wyglądu miejska lokacja nie okazała się specjalnie udana, co wynika zapewne z niewielkiego doświadczenia jej twórców w temacie. Na uwagę zwraca jedynie duża liczba reklam płyty The Marshall Mathers LP oraz dołączone do zestawu trójwymiarowe modele Eminema i Dr. Dre, którzy w ten sposób stali się uczestnikami sieciowych starć.

Choć mapa Chronic furory nie zrobiła, stanowi niewątpliwie ciekawy eksperyment. Gra Quake III: Arena była w 2000 roku niezwykle popularna wśród młodzieży, nie dziwi zatem, że wytwórnia Interscope Records próbowała dotrzeć do potencjalnych odbiorców również w niekonwencjonalny sposób.Mapę Chronic można dziś bez problemu pobrać za pośrednictwem serwisu ModDB.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry