Gra Sniper Elite III: Afrika odwołuje się do plotki o jednym jądrze Adolfa Hitlera

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 4 lipca 2014

Wiemy, że tytuł niniejszej notki brzmi absurdalnie, ale nie, nie robimy sobie z Was jaj. Problem utraconego jądra Adolfa Hitlera spędza sen z powiek wielu historykom badającym jego życiorys, a swoje trzy grosze w tym temacie postanowiła dorzucić firma Rebellion, która odpowiada za powstanie gry Sniper Elite III: Afrika. Mowa tutaj o misji dostępnej w dodatku DLC Polowanie na Szarego Wilka (Hunt the Grey Wolf). We wspomnianym scenariuszu otrzymujemy niepowtarzalną szansę na zastrzelenie przywódcy III Rzeszy, a kiedy do zamachu wreszcie dochodzi, gracz ma okazję podziwiać wnętrzności Führera, w tym jego osławione jedno jądro.


Studio Rebellion odniosło się w ten sposób do popularnej plotki o urazie Hitlera, którego z dużą dozą prawdopodobieństwa nabawił się podczas największego starcia I wojny światowej, w Bitwie nad Sommą. Młody Adolf faktycznie został ranny w krocze, gdyż świadczą o tym sprawozdania wojskowe z 1916 roku - próżno w nich jednak szukać szczegółów o otrzymanych obrażeniach. Te zostały ujawnione dopiero w 2008 roku, gdy światło dzienne ujrzały zapiski dokonane w latach sześćdziesiątych przez księdza prałata Franciszka Pawlara.

Co polski duchowny ma wspólnego ze sprawą? Okazuje się, że całkiem skoro. Pawlar w 1960 roku wyspowiadał niemieckiego lekarza Johana Jambora, który podczas I wojny światowej opiekował się ciężko rannym Hitlerem i uratował mu życie. Prałat dowiedział się od weterana, że przyszły przywódca III Rzeszy uniknął śmierci, ale za cenę utraty jednego z jąder. Ksiądz zapisał tę informację, a ta przeleżała 48 lat w spokoju, do czasu gdy notatkami Pawlara zainteresowali się jego krewni.

1 komentarze:

Nowy Cel: Ostatnie Jądro Hitlera

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry