W grze Assassin's Creed II Ezio Auditore powinien używać dukatów, a nie florenów

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 27 lipca 2014

Twórcy serii Assassin's Creed przykładają bardzo dużą wagę do zgodności ich gier z prawdą historyczną, ale zdarza się im w tym temacie popełnić rozmaite błędy. Na naszych łamach wspominaliśmy już o budzących kontrowersje pomidorach, a także moście, który nie powinien istnieć w tamtych czasach. Kolejnym przykładem niedbalstwa deweloperów jest kwestia waluty kolekcjonowanej przez Ezio Auditore w drugiej odsłonie cyklu. Choć bite we Florencji monety cieszyły się bardzo dużą popularnością nie tylko w granicach tego miasta, podstawowym środkiem płatniczym w tamtym okresie powinny być weneckie dukaty, bo to właśnie nimi częściej posługiwali się kupcy operujący w Italii.


Nie byłoby w tym wszystkim nic zdrożnego, gdyby asasyn ograniczył się w "dwójce" do wizyty w miejscu swoich narodzin, ale bohater Assassin's Creed II zwiedza przecież spory fragment północnych Włoch - oprócz wspomnianej Florencji, również Wenecję, Forli i Monteriggioni. Kiedy Ezio Auditore chodził jeszcze po świecie, floreny powoli wychodziły z powszechnego użycia - oficjalnie przestano bić je w 1523 roku, zaledwie rok przed śmiercią naszego bohatera. To oczywiście detal, ale jednak drażni.

1 komentarze:

Super stronka spora dawka ciekawostek, oby tak dalej jesteście idealni do przeglądania na komputerze jak i na smartfonach ;)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry