Walter White z serialu Breaking Bad wystąpił w grze Watch Dogs? Tak, to easter egg!

Wrzucił Ciekawostek - środa, 25 czerwca 2014

W wydanej niedawno grze Watch Dogs można natknąć się na subtelne nawiązanie do amerykańskiego serialu Breaking Bad. Easter egg związany jest z postacią Waltera White'a, głównego bohatera obsypanej licznymi nagrodami opowieści, który po zdiagnozowaniu nieoperacyjnego raka płuc, postanawia poświęcić ostatnie miesiące swojego życia na produkcję narkotyków. Odnalezienie wspomnianego "jajka" nie jest proste - studio Ubisoft Montreal postarało się, by graczowi to zadanie mocno utrudnić.


Walter, a właściwie jego zwłoki, znajdziesz po wyczyszczeniu jednej z kryjówek gangów, które stanowią dodatkową aktywność w Watch Dogs. Warto nadmienić, że położenie tego bandziora ustalane jest na początku każdej rozgrywki losowo. Aby zidentyfikować denata, niezbędne stanie się użycie profilera w telefonie, celem poszukiwań powinien być Galtero Bianco.

Skąd wiadomo, że chodzi o utalentowanego chemika? Z odczytanych danych. Personalia trupa nawiązują do nazwiska bohatera serialu - Galtero to jedna z odmian imienia Walter, natomiast "bianco" to włoskie słowo, oznaczające biały kolor. Wątpliwości nie pozostawiają też pozostałe informacje zdobyte za pomocą profilera. Denat jest nieuleczalnie chory na raka, a pracuje w... pralni. Kto oglądał serial, ten doskonale wie, że to właśnie tego typu zakład przez długi czas stanowił idealną przykrywkę dla laboratorium produkującego metaamfetaminę.


Co ciekawe, gracze próbowali powiązać z serialem Breaking Bad także inne wydarzenie, którego świadkiem możemy zostać w Watch Dogs. Chodzi tu o podsłuchaną rozmowę małżeństwa w jednym z mieszkań w Chicago, gdzie chory na raka mężczyzna obiecuje lamentującej żonie, że postara się coś wymyślić w ich trudnej sytuacji. Para spodziewa się dziecka, facet niedawno przestał uczyć (warto zaznaczyć, że jest botanikiem, a nie chemikiem), leki pochłaniają małą fortunę. Brzmi znajomo? Powinno. Nie zmienia to jednak faktu, że Ubisoft potwierdził tylko pierwszy z wymienionych easter eggów, a to pod znakiem zapytania stawia ten drugi.


1 komentarze:

Waltera można też spotkać jako przechodnia w grze :D

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry