W grze Borderlands mieliśmy wydawać rozkazy kompanom sterowanym przez komputer

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 23 czerwca 2014

Czternastego sierpnia minie dokładnie siedem lat, odkąd świat dowiedział się o istnieniu gry Borderlands. Produkt firmy Gearbox Software został oficjalnie zapowiedziany we wrześniowym numerze magazynu Game Informer, który ze względu na ogromną liczbę czytelników (w samych Stanach Zjednoczonych prenumeruje go kilka milionów osób), bez większego trudu zdobywa wyłączność na tak smakowite kąski. Do wspomnianego artykułu wracamy nie bez powodu. Znana dziś doskonale strzelanina w 2007 roku prezentowała się zupełnie inaczej niż w dniu swojej premiery, nie tylko pod względem wizualnym.Jakiś czas temu wspominaliśmy, że studio Gearbox Software mocno rozminęło się z prawdą, zapowiadając brak ekranów ładowania w Borderlands. Jak się okazuje, to nie jedyna rzecz, która w finalnej wersji została wycięta z gry. Autorzy tego nastawionego na kooperację shootera chcieli również wprowadzić ciekawą opcję dla osób, które z różnych względów zamierzały zwiedzać Pandorę w pojedynkę. Mieli nią być kontrolowani przez komputer kompani, którzy przyjmowaliby od bohatera kilka prostych rozkazów.

Sojuszników zamierzano podzielić na klasy (medyk, snajper, strzelec, żołnierz wsparcia), dzięki czemu użytkownicy byliby w stanie dobrać towarzysza stanowiącego niemal doskonałe uzupełnienie. Game Informer wymienia tylko trzy planowane komendy, określające położenie kompana w stosunku do bohatera: "zostań tutaj", "trzymaj się blisko", "zachowaj większą odległość od mojej osoby". Kamraci mieli wykazywać się zdrowym rozsądkiem, czyli nie strzelać do przeciwników zanim nie zrobi tego gracz oraz odpowiadać ogniem, kiedy sami zostaną zaatakowani.


Dlaczego ostatecznie zrezygnowano z tego modułu, nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że w każdą odsłonę serii Borderlands można grać z powodzeniem bez towarzystwa kolegów - zarówno tych żywych, jak i sterowanych przez bezduszną maszynę.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry