Mowę Żniwiarzy w serii gier Mass Effect zawdzięczamy klapie od śmietnika

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 3 maja 2014

Mike Kent z firmy BioWare zdradził w listopadzie 2011 roku, skąd pochodzą mrożące krew w żyłach dźwięki, wydawane przez Żniwiarzy w kolejnych odsłonach serii Mass Effect. Okazuje się, że pracownicy kanadyjskiego studia stworzyli je na bazie odgłosu otwierającej się klapy od śmietnika. Oczywiście nie był to taki zwyczajny kosz na odpadki, jaki często pojawia się na ulicach miast, ale niezwykle ciężki, metalowy pojemnik, który dzięki specjalnie zaprojektowanej pokrywie, może zostać otwarty wyłącznie przez człowieka.


W poszukiwaniu oryginalnych dźwięków deweloperzy opuścili Edmonton i wybrali się do dziczy, której spokoju nie zakłóca wielkomiejski hałas. Właśnie podczas takiej podróży autorzy gry Mass Effect natknęli się na wspomniany śmietnik. Pojemniki tego typu są bardzo popularne na obszarach zamieszkiwanych przez niedźwiedzie - ich sekret polega na specjalnie skonstruowanej pokrywie, nie pozwalającej zwierzętom dobrać się do zgromadzonych w kuble odpadków. Kiedy Mike Kent wrócił do studia i poddał obróbce nagrany efekt, szybko okazało się, że będzie on idealnie pasować do Żniwiarzy - rasy starożytnych maszyn, wokół których kręci się fabuła całej trylogii. To zabawne, jak niewiele trzeba, żeby stworzyć coś naprawdę intrygującego i niesamowitego. Dźwiękowcy z Kanady mieli w tym przypadku nosa.

2 komentarze:

For Real? Serio BioWare?

Nie widzę w tym nic dziwnego. Prawdziwym mistrzem w odtwarzaniu dźwięków był stary Disney, który robił podkłady do starych kreskówek.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry