Licencja na broń palną to jedna z rzeczy wyciętych z gry Mafia II

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 1 maja 2014

Druga odsłona serii Mafia mogła się podobać, ale nie zmienia to faktu, że studio 2K Czech (dawne Illusion Softworks) dokonało drastycznych cięć podczas procesu produkcji gry i finalna wersja przygód Vita Scaletty mocno różni się do tego, czym miała być na początku. Przykładami niezrealizowanych pomysłów można sypać z rękawa, dziś jednak skupimy się wyłącznie na jednej kwestii, za to bardzo ciekawej. Mowa tu o licencji na posiadanie broni palnej, która znacznie wzbogaciłaby relacje głównego bohatera ze stróżami prawa i wpłynęłaby na wzrost tak pożądanego w tego typu tytułach realizmu.


Pomysł zakładał, że Vito nie będzie mógł bezkarnie biegać z pistoletem w dłoni po ulicach miasta Empire Bay. Na śmiercionośne pukawki w ręku mafioza uwagę miała zwracać policja i każdy taki występek kończyłby się stanowczą reakcją ze strony funkcjonariuszy. I nie, wcale nie chodzi tutaj o natychmiastowe otwieranie ognia do mężczyzny. Policjanci prosiliby najpierw Scalettę o zademonstrowanie dokumentu potwierdzającego prawo do noszenia broni palnej. W tym momencie gracz miałby trzy możliwości. Pierwsza z nich umożliwiała okazanie stosownych papierów, druga polegała na próbie przekupstwa gliniarza, natomiast trzecia to klasyczna ucieczka, podczas której Vito musiałby liczyć się z ewentualnym postrzeleniem.


Nie jest żadną tajemnicą, że deweloperzy często rezygnują ze świetnie zapowiadających się rozwiązań, ale Czesi byli na tyle przekonani do swojego pomysłu, że postanowili go zrealizować. Kwestia licencji na posiadanie broni została poruszona w filmie demonstrującym rozgrywkę, który został pokazany po raz pierwszy na targach Gamescom w 2009 roku (jego fragment możecie zobaczyć powyżej). Autorzy pokusili się nawet o przerywnik filmowy, w którym Giuseppe wręcza bohaterowi podrobione papiery. Dlaczego nie znalazło się to w pełnej wersji Mafii II, nie wiadomo. Jedynym śladem po wyciętej funkcjonalności są różne zapisy w plikach tekstowych gry.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry