Andrzej Sapkowski niewiele pomaga w produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 13 maja 2014

Podczas zorganizowanej w miniony weekend imprezy urodzinowej magazynu CD-Action, twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) podzielili się kilkoma interesującymi faktami dotyczącymi powstającego RPG. Jednym z nich była informacja o faktycznym wkładzie Andrzeja Sapkowskiego w produkcję nowego dzieła studia CD Projekt Red. Mimo, że pisarz do egranizacji nastawiony jest krytycznie i w ogóle się z tym nie kryje, warszawski deweloper otrzymuje od niego minimalną pomoc. Jaką? Tego dowiecie się poniżej.

6 komentarze:

Na szczęście CD Projest RED nie przejęło się buractwem Sapkowskiego i dzięki temu mamy produkt sławny na cały świat.

Martin jest scenarzystą w Grze o Tron i serial osiągnął sukces. gdy kręcono wiedźmina sapkowski miał wszystko w dupie i widać różnice między produkcjami xd

To wynika z bardzo prostej sprawy. Sapkowski usmiercil Geralta, a tu nagle chca go wskrzesic! Sapkowski nie moze uznac fabuly gry na rowni z fabula ksiazek, nie moze przyznac, ze oto fabula gier dolacza do kanonu, bo przeczy jego planom.

Wybaczcie, ale wczoraj byłem na spotkaniu we Wrocławiu z Szanownym Panem Andrzejem Sapkowskim i okazuje się, że większość krążących w internecie pogłosek to stereotypy, nie znajdujące potwierdzenia. Po pierwsze Andrzej Sapkowski gry w dupie nie miał. Jeżeli proszono go o pomoc stawiał się, konsultowano z nim bohaterów czy geografię. 2) Nie miał wkładu w fabułę, ponieważ go o to nie proszono, a on nie chciał się narzucać czy ryć bez potrzeby, bo to produkcja CDP. Po trzecie i ostanie fabułę toleruje, nic do niej nie ma, dopóki ktoś nie będzie uważał jej jako orginalną i prawdziwą kontynuację cyklu o Wiedźminie, bo jak powiedział Wiedźmin się skończył na "Pani Jeziora" i żadnej kontunuacji nie będzie, saga jest skończona.
Dziękuje i pozdrawiam,
Orion

Ach, zapomniałem. Andrzej Sapkowski przyjaźni się z Martinem i powiedział, że Martin konsultuje jedynie Grę o Tron, a nie jest autorem scenariusza jak to ploteczki chodzą, do takiego zadania są scenarzyści.
Orion

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry