Altair tylko raz w całej serii Assassin's Creed ściąga kaptur

Wrzucił Ciekawostek - środa, 28 maja 2014

Choć seria Assassin's Creed czterokrotnie pozwoliła wcielić się w rolę Altaïra Ibn-La'Ahada, tylko raz, i to przez krótką chwilę, mieliśmy okazję zobaczyć, jak urodzony w Masjafie zabójca wygląda naprawdę. Nie jest żadną tajemnicą, że studio Ubisoft Montreal stworzyło model bohatera w taki sposób, by maksymalnie upodobnić go do Desmonda Milesa, jednak podczas zabawy nigdy nie podziwiamy twarzy asasyna w pełnej okazałości, bo ta wiecznie spowita jest kapturem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest scena w Assassin's Creed: Revelations, gdzie Altaïr wreszcie ściąga charakterystyczne nakrycie głowy.


Wspomniane wydarzenie ma miejsce w Masjafie, podczas ostatniego spotkania Altaïra z jego najstarszym synem, Darimem. Mentor zakonu żegna się wówczas ze swoim pierworodnym, a następnie zamyka się w bibliotece, która wkrótce potem zamieni się w jego grobowiec. Mocno posiwiałą twarz asasyna można zobaczyć tylko w tym jednym przerywniku filmowym - kiedy wyraźnie zmęczony życiem zabójca spocznie na krześle, kaptur znajdzie się z powrotem na swoim miejscu.

Opuszczenie kaptura podczas rozmowy z Darimem to ewidentny ukłon twórców serii w kierunku jej największych fanów. Scena jest bardzo wymowna, bo właśnie tym występem, pierwszy asasyn, którego poznaliśmy dzięki studiu Ubisoft Montreal, raz na zawsze żegna się z sagą. Warto jednak pamiętać, że ciekawość fanów i tak nie została do końca zaspokojona. Do tej pory nie dowiedzieliśmy się, jaki kolor włosów naprawdę miał Altaïr.

5 komentarze:

Ciągle nie wiadomo jaki miał kolor włosów zanim zsiwiał...

Takie same jak Desmond lub Ezio

w Assassin's Creed 1 jeśli się dobrze przyjrzeć to tak naprawdę twarza Altaira przypominała twarz Desmonda pozdro :)

jak się spojrzy pod odpowiednim kątem tak z kolan (jakby co to z jego kolan) to zobaczysz ;)

"Nie jest żadną tajemnicą, że studio Ubisoft Montreal stworzyło model bohatera w taki sposób, by maksymalnie upodobnić go do Desmonda Milesa [...]"

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry