Isaac Clarke z gry Dead Space zawdzięcza imię i nazwisko pisarzom science fiction

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 17 kwietnia 2014

Wszyscy fani gier z serii Dead Space z pewnością wiedzą, jak nazywa się ich główny bohater, ale niekoniecznie muszą zdawać sobie sprawę, że personalia te nie są przypadkowe. Twórcy survival horroru ze studia EA Redwood Shores (dziś znanego lepiej pod nazwą Visceral Games) postanowili oddać hołd dwóm wielkim pisarzom science fiction - Isaacowi Asimovowi i Arthurowi C. Clarke'owi. Z połączenia imion i nazwisk tych autorów powstał Isaac Clarke, czyli doskonale znany nam inżynier, który na pokładzie planetołamacza USG Ishimura przeżył mrożące krew w żyłach spotkanie z Nekromorfami.


Zarówno Asimov, jak i Clarke zaliczani byli do tzw. "Wielkiej Trójki" pisarzy science fiction. Grono tu uzupełniał Robert A. Heinlein, który w powieści Space Cadet z 1948 roku przepowiedział istnienie telefonu komórkowego - 35 lat przed jego faktycznym opatentowaniem. Żaden z wymienionych autorów nie doczekał premiery gry Dead Space, ale na brak uznania w trakcie swojego życia nie mogli przecież narzekać. Wszyscy panowie byli wielokrotnie nagradzani za swoje publikacje - dość powiedzieć, że to Arthur C. Clarke jest twórcą książki 2001: Odyseja kosmiczna, na podstawie której Stanley Kubrick w 1968 roku nakręcił kultowy dziś film.

Arthur C. Clarke

Na koniec warto dodać, że również rodzice Isaaca Clarke'a zawdzięczają swoje imiona słynnym amerykańskim pisarzom science fiction. Poul Clarke to ewidentne nawiązanie do Poula Andersona, z kolei matka inżyniera - Octavia - zawdzięcza swoje imię Octavii E. Butler.

1 komentarze:

Amisov...? Amisov?! Asimov świętokradcy! ;)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry