Szokująca scena w grze Spec Ops: The Line była zbyt mocna dla części graczy

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 1 kwietnia 2014

Różnej maści strzelaniny, z którymi na co dzień obcują fani elektronicznej rozrywki, z reguły dość luźno podchodzą do kwestii zabijania wirtualnych ludzi, sprowadzając ich do roli anonimowych przeciwników, stojących na drodze do celu gracza. Wśród pokaźnej liczby shooterów znajdują się jednak takie tytuły, które zmuszają użytkowników do zastanowienia się nad sensem ich poczynań. Z takim przypadkiem mamy do czynienia m.in. w grze Spec Ops: The Line z 2012 roku. Zanim jednak dokładnie wytłumaczymy o co chodzi, ostrzegamy Was przed potencjalnymi spojlerami - w kolejnym akapicie znajdują się informacje, które zdradzają istotne szczegóły dotyczące fabuły tej produkcji.


Chodzi oczywiście o pamiętny epizod kampanii, w którym główny bohater dokonuje omyłkowego bombardowania pozycji cywilów za pomocą pocisków zawierających biały fosfor. Mimo wyraźnych protestów części pracowników studia Yager Development, głównemu scenarzyście udało się przepchnąć pomysł zawarcia w grze szokującej sceny, w której główny bohater strzelaniny widzi ciała zamordowanych przez siebie ludzi. Walt Williams otwarcie przyznał, że chciał uświadomić w ten sposób graczom, jak wielkie okrucieństwo niosą ze sobą działania wojenne. Cel niewątpliwie osiągnął, bo jak się później okazało, część osób musiała ochłonąć po ujrzeniu skutków swoich poczynań.

Williams przekonał się, że trafił w czuły punkt, kiedy firma 2K Games zorganizowała testy focusowe gry, jeszcze przed jej właściwą premierą. Podczas tego typu sesji oddaje się niemal gotowy produkt w ręce potencjalnych odbiorców, a po zakończeni zmagań zbiera się ich opinie i uwagi. Przedstawiciele wydawcy przyznali, że kilku zaproszonych testerów opuściło salę, kiedy uświadomili sobie, że zamiast pozycji wroga dokonali bombardowania kryjówki cywilów.

3 komentarze:

@Anonimowy:
Masz chyba wyraźnie napisane: "Uwaga! Ciekawostki dotyczące fabuły gier to nieuniknione źródło tzw. spojlerów, a to oznacza, że prezentowane poniżej informacje mogą popsuć Ci zabawę!" i to na czerwono! Coś ze wzrokiem?

ło kurwa rzeczywiscie okrutne... Chyba w Manhunta nie grali ;]

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry