Stacja Flashback FM z gry GTA III nadaje utwory z filmu Scarface: Człowiek z blizną

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 22 kwietnia 2014

Pracownicy firmy Rockstar Games nigdy nie ukrywali, że film Scarfare: Człowiek z Blizną miał ogromny wpływ na rozwój cyklu Grand Theft Auto. Obraz Briana de Palmy z 1983 roku, w którym brawurowo zagrał Al Pacino, należy dziś do klasyków kina gangsterskiego. Seria GTA w rozmaity sposób oddawała przez lata hołd tej produkcji, np. w "trójce" jedna ze stacji radiowych (Flashback FM) nadaje wyłącznie utwory pochodzące z jej ścieżki dźwiękowej. Subtelnym odwołaniem do pierwowzoru jest również sama gospodyni rozgłośni, który nazywa się Toni. Nosi ona podobne imię do tego, którym posługuje się bohater filmu, Tony Montana.

Toni była też gospodynią stacji Flash w GTA: Vice City.

Stacja Flashback FM odtwarza w Grand Theft Auto III jedynie pięć utworów z dziesięciu, które znajdują się na oficjalnym soundtracku Człowieka z blizną: Rush Rush, Shake it up, Scarface (Push it to the Limit, She's on Fire i I'm Hot Tonight) Są to w pełni autorskie kompozycje, napisane i wyprodukowane przez Giorgio Morodera, a zaśpiewane przez specjalnie zaproszonych do tego celu piosenkarzy. Co ciekawe, dzieła włoskiego artysty pojawiają się również w grze Grand Theft Auto: Liberty City Stories, na dodatek w tej samej stacji. Tym razem jednak nie są to piosenki z filmu Briana de Palmy.

2 komentarze:

Ciekawe, kocham grę i film Scarface <3

Flashback FM (z GTA: III i GTA: Liberty City Stories) to następca radia Flash FM (z GTA: Vice City i GTA: Vice City Stories) W dodatku Toni występuje w nich za każdym razem (oprócz GTA: Liberty City Stories)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry