Rozkładówki Playboya w grze Mafia II za ostre dla Japończyków

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 19 kwietnia 2014

Jest coś zabawnego w fakcie, że kraj, który kojarzy się nam z wyjątkowo luźnym podejściem do tematu nagości, ma tak olbrzymi problem ze zdjęciami częściowo rozebranych kobiet, na dodatek zrobionych... dobre kilkadziesiąt lat temu. Trudno dziś powiedzieć czy była to inicjatywa wydawcy, czy też wymóg tamtejszej organizacji zajmujących się kategoryzacją gier video, ale japońska edycja drugiej odsłony cyklu Mafia, doczekała się ostrej cenzury w zdjęciach pochodzących z magazynu Playboy, które w produkcie firmy 2K Czech pełniły rolę znajdziek. Wszystkie strategiczne miejsca na fotografiach zostały dla świętego spokoju zakryte brzydkimi, czarnymi pasami.


Cenzura wspomnianych ilustracji była o tyle zaskakująca, że Mafia II w Kraju Kwitnącej Wiśni doczekała się kategorii "Z", co oznacza, że produkt mogli kupić wyłącznie ludzie mający co najmniej osiemnaście lat. Sam magazyn Playboy, który oficjalnie przestał być wydawany na japońskim rynku w styczniu 2009 roku, nigdy nie spotkał się z podobnymi restrykcjami. Periodyk nie był nawet umieszczany na półkach z czasopismami zawierających treści "tylko dla dorosłych", ponieważ zwyczajna nagość nie jest traktowana w tym kraju w taki sam sposób, jak pornografia.

1 komentarze:

Zawsze mnie dziwią takie akcje w japonii, przecież to kraj gdzie seks, genitalia i inne narządy są całkowicie normalne i nie wykraczają poza granice tabu...

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry