Nadaj dziecku imię Turok, czyli nietypowa promocja gry Turok: Evolution

Wrzucił Ciekawostek - środa, 2 kwietnia 2014

Historia elektronicznej rozrywki zna wiele głupkowatych prób promocji gier komputerowych i jeden z takich przypadków postanowiliśmy opisać poniżej. Tuż przed premierą strzelaniny Turok: Evolution, firma Acclaim Entertainment wpadła na idiotyczny pomysł nagrodzenia odważnej rodziny konkretną sumą pieniędzy, w zamian za ofiarowanie nowo narodzonemu dziecku tego samego imienia, które dzierży główny bohater ich produkcji. Choć oferta była niewątpliwie kusząca, nikt ostatecznie z niej skorzystał. Amerykańscy obywatele, którzy przyszli na świat 1 września 2002 roku, mogą dziś mówić o dużym szczęściu.


O nietypowej akcji wydawca poinformował w drugiej połowie sierpnia 2002 roku. Firma Acclaim Entertainment zobowiązała się przekazać jednorazowy datek w wysokości dziesięciu tysięcy dolarów tej rodzinie, która jako pierwsza zdecyduje się nadać swojemu dziecku imię "Turok". Regulamin promocji wymagał, aby bobas przyszedł na świat pierwszego września, czyli w dniu oficjalnej premiery gry Turok: Evolution i nazywał się tak przynajmniej przez kolejne dwanaście miesięcy. Wydawca zamierzał podpisać z uczestnikami akcji stosowny dokument potwierdzający ten wybór, aby wykluczyć potencjalną próbę wyłudzenia pieniędzy. Żadnych problemów z tym związanych jednak nie było, ponieważ nikt nie okazał się na tyle szalony, aby taką propozycję w ogóle wziąć pod uwagę.

Co ciekawe, zupełnie inaczej zakończyła się podobna akcja, którą zorganizowano w Wielkiej Brytanii. Dla odmiany, tutaj zachęcano dorosłych obywateli kraju do legalnej zmiany imienia na minimum jeden rok. Pod uwagę wziętych zostało pięciu śmiałków, a każdy z nich otrzymał 800 dolarów amerykańskich w gotówce. Firma Acclaim Entertainment utrzymywała później, że chęć wzięcia udziału w inicjatywie wyraziło ponad 10 tysięcy osób, wśród wyróżnionych znalazła się nawet jedna kobieta.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry