Ukryty easter egg łączy ze sobą gry Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain

Wrzucił Ciekawostek - środa, 12 marca 2014

Eksploracja popłaca, zwłaszcza, jeśli nasza bohaterka może skorzystać z pomocy astralnego bytu i pod postacią ducha dotrzeć praktycznie wszędzie. Dobitnie przekonuje nas o tym gra Beyond: Dwie Dusze (Beyond: Two Souls), która umożliwia tym sposobem odnalezienie sympatycznego easter egga, odwołującego się do wcześniejszego dzieła studia Quantic Dream, czyli Heavy Rain. Niespodzianka jest o tyle zabawna, że zmusza gracza do wścibstwa - aby ją zlokalizować, trzeba zajrzeć nieznanemu mężczyźnie przez ramię, co samo w sobie nie należy do miłych gestów. Rezultatem takiego działania jest drobnostka, która w fantastyczny sposób łączy dwa odrębne i niezależne tytuły, sugerując, że ich akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum.


Easter egg dostępny jest w rozdziale Bezdomna i nie da się do niego dotrzeć w inny sposób, niż za pośrednictwem Aidena. Mistyczny towarzysz głównej bohaterki musi zbliżyć się do siedzącego na ławce mężczyzny, który oddaje się lekturze gazety. Po wnikliwej analizie treści szybko okaże się, że jeden z artykułów poświęcony jest seryjnemu zabójcy, który lubuje się w mordowaniu małych chłopców. Brzmi znajomo? Powinno, wszak to właśnie jego próbowaliśmy zdemaskować w grze Heavy Rain - bardzo specyficznej przygodówce, zaprojektowanej przez studio Quantic Dream w 2010 roku.

1 komentarze:

W Heavy Rain zagrałem dopiero po przejściu Beyond (HR jeszcze nie skończyłem) ale wydaje mi się że ta gazeta to jest dokładnie to samo wydanie, które czyta recepcjonista w pierwszym epizodzie z detektywem Shelbym.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry