Gra Borderlands ma rekord Guinnessa za największy arsenał broni palnej

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 2 marca 2014

Sprytny mechanizm tworzenia broni palnej z wielu różnych komponentów i nadawania im odmiennych właściwości, który wyróżnia gry z serii Borderlands na tle innych strzelanin, doczekał się uznania ze strony twórców Księgi Rekordów Guinnessa. Jej autorzy utrzymują, że w pierwsza odsłona cyklu zawiera 17.750.000 różnych pukawek, których można użyć podczas wizyty na Pandorze. Oczywiście nie ma najmniejszych szans, żeby ktokolwiek w całym swoim życiu był w stanie faktycznie wziąć do rąk taką liczbę pistoletów, karabinów i innego destrukcyjnego oręża, nie zmienia to jednak faktu, że rezultat robi wrażenie.


Nie wszyscy jednak w niego wierzą. Ziarno niepewności zasiał dziennikarz internetowego serwisu MTV, który pod koniec lipca 2009 roku był jednym z gości przedpremierowego pokazu gry. W jego trakcie Randy Pitchford z firmy Gearbox Software wyświetlił zebranym specjalne menu deweloperskie, które przedstawiało liczbę wszystkich kombinacji środków zagłady w Borderlands. Szybko okazało się, że zawiera ono "tylko" 3.166.880 pozycji, co jest wynikiem zdecydowaniem mniejszym od tego podawanego oficjalnie.

Certyfikat wisi dziś w siedzibie firmy Gearbox Software.

W niczym oczywiście nie zmienia to faktu, że certyfikat potwierdzający rekord Guinnessa został przez autorów gry przyjęty. Stosowny papierek trafił do rąk Randy'ego Pitchforda, a wydarzenie to miało miejsce 4 czerwca 2012 roku, podczas targów E3 w Los Angeles.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry