Dziennik z Czarnej Skały z gry Diablo III to easter egg nawiązujący do serialu Lost

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 3 marca 2014

Zwiedzając Kąsające Piaski - jedną z pustynnych aren w grze Diablo III - możemy natknąć się na zakopany w piasku wrak żaglowca i jedną ze stron Dziennika z Czarnej Skały. Tajemnicze dokumenty w liczbie sztuk sześciu przez długi czas spędzały sen z powiek fanom serii, gdyż nikt nie był w stanie powiedzieć, w jaki sposób i czy w ogóle można je wykorzystać. Dziś wiemy już, że wspomniane kartki to nic innego, jak kapitalny easter egg, bezpośrednio związany z bardzo popularnym kilka lat temu serialem Lost (w Polsce znanym pod nazwą Zagubieni).


Poszczególne strony wspomnianego dokumentu ponumerowane są dokładnie tymi liczbami (4, 8, 15, 16, 23 i 42), które bohaterowie wspomnianego serialu wprowadzali do komputera w odnalezionym przez nich bunkrze. Jakby tego było mało, pierwsze litery kolejno ułożonych zapisków tworzą napis "DHARMA", (zarówno w oryginalnej, jak i w polskiej wersji językowej gry), który odnosi się do znanego z tasiemca projektu badawczego. Sama "Czarna Skała" to nazwa żaglowca odnalezionego przez rozbitków w dżungli. W serialu jest mowa o dzienniku z wyprawy tego statku, ale widzowie nigdy nie dostają szansy zapoznania się z jego treścią. Najwyraźniej twórcy Diablo III uznali, że nawiązanie tego faktu, będzie dobrym pomysłem. Nie mylili się!

2 komentarze:

Bardzo ciekawy blog. Macie dużo informacji, których dotychczas nie poznałem, nawet pomimo faktu, że uczęszczam na zagraniczne portale o podobnej tematyce :)

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry