Piranha Bytes chciało stworzyć dodatek do gry Gothic - nie zgodził się JoWooD

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 7 lutego 2014

Widząc, że gra Gothic spotkała się z ciepłym przyjęciem za naszą zachodnią granicą, jej twórcy ze studia Piranha Bytes chcieli od razu iść za ciosem i przymierzali się do opracowania dużego dodatku do tej produkcji. Kilka miesięcy po premierze pierwszych przygód Bezimiennego, Niemcy nie tylko podzielili się z fanami swoim zamiarem, ale poprosili ich również o podrzucenie propozycji dalszego rozwoju fabuły. Dziś wiemy, że z tych ambitnych planów nic nie wyszło. Biorąc pod uwagę ówczesną kondycję finansową firmy, deweloperzy musieli rozejrzeć się za partnerem, który byłby w stanie wesprzeć go pieniędzmi. Taki partner się znalazł, ale miał on zupełnie inny pomysł na dalszy rozwój cyklu.


Mowa tu oczywiście o austriackiej firmie JoWooD, z którą związek okazał się zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Wydawca zainwestował w niemieckie studio sporo gotówki, ale miał też konkretne wymagania. Jednym z nich było porzucenie planów o dodatku i skoncentrowanie się na pełnoprawnym sequelu Gothica. Jak doskonale wiemy, ludzie z Piranha Bytes przygotowali go w ekspresowym tempie (prace trwały niewiele ponad rok) i choć produkt był w pierwotnej formie daleki od doskonałości, fani byli zadowoleni. Nie zmienia to w niczym faktu, że pierwszy Gothic pozostał jedyną odsłoną cyklu, która nigdy nie doczekała się oficjalnego rozszerzenia.

3 komentarze:

Pieprzyć ten cholerny JoWood za zniweczenie Gothica...

Właśnie. Pal sześć ten dodatek do jedynki, mamy Edycję Rozszerzoną i Mroczne Tajemnice (wprawdzie to fanowskie projekty, ale dobre). Ale za stworzenie tego gównianego Zmierzchu Bogów i Arcani - pseudo-Gothika powinni w ogóle nie istnieć. Nie dziwię się, że Piranha Bytes związała z nimi współpracę. To było ubogie studio i potrzebowali pieniędzy. Ale lepiej by dla wszystkich było, gdyby od początku się związali z Deep Silver.

Deep Silver w tamtych latach nie istanialo w takiej formie jak dziś...

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry