Peter Molyneux nie był pomysłodawcą gry Fable

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 15 lutego 2014

Fable wszystkim kojarzy się z postacią Petera Molyneuxa, najczęściej w kontekście niespełnionych obietnic, które charyzmatyczny deweloper był łaskaw złożyć, ale ostatecznie ich nie spełnił. Tymczasem historia jednej z najpopularniejszych serii związanych z konsolami Xbox ma zupełnie inne korzenie. Pomysłodawcami gry byli założyciele studia Big Blue Box, którym marzyło się stworzenie gry RPG, jakiej jeszcze nie było. Po długich i bezowocnych poszukiwaniach partnera, gotowego wspomóc maleńki zespół, Simon i Dene Carterowie trafili w końcu pod opiekuńcze skrzydła Lionhead Studios. To właśnie wtedy Peter Molyneux przejął pieczę nad projektem i zaczął z nim być powszechnie kojarzony.


Warto nadmienić, że w trakcie całego, trwającego cztery lata procesu produkcji gry, studio Big Blue Box zachowało niezależność. Lionhead wchłonęło brytyjskiego dewelopera dopiero po premierze Fable'a, czyli w 2004 roku. Carterowie objęli stanowiska zarządzające w firmie, a projekt kolejnych odsłon cyklu - drugiej i trzeciej - zrzucono na barki zupełnie innych osób. Nie zmieniło się tylko jedno. Peter Molyneux nadal roztaczał wizje, których deweloperzy nie byli w stanie zrealizować. Miał jednak na tyle dużo klasy, że później wszystkich zainteresowanych za nie przeprosił.

Peter Molyneux

Wybrane obietnice szefa studia Lionhead dotyczące gry Fable, których nie spełniono:
  • Roślinność miała zmieniać się wraz z upływem czasu. Molyneux podawał przykład żołędzia, który po strąceniu z drzewa, mógł przerodzić się w przyszłości w okazały dąb. Gracz miał obserwować podczas gry, jak flora w lokacjach staje się bardziej bujna.
  • Wzorowanie się mieszkańców Albionu na bohaterze, np. poprzez zmianę fryzury na podobną do tej, którą nosi nasz śmiałek.
  • Możliwość doczekania się potomka po zawarciu małżeństwa.
  • Kooperacyjny tryb multiplayer.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry