Jesse Pinkman z serialu Breaking Bad grał w Rage jak w rail shootera

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 21 stycznia 2014

Siódmy odcinek czwartego sezonu serialu Breaking Bad przyniósł małą niespodziankę dla miłośników pierwszoosobowych strzelanin. Na początku epizodu, jeden z głównych bohaterów sagi o producentach metameftaminy z lubością oddawał się eksterminowaniu mutantów w grze Rage - wówczas jeszcze niedostępnej na rynku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób, w jaki Jesse Pinkman obsługiwał dzieło firmy id Software. Mężczyzna mierzył do przeciwników z pistoletu świetlnego, a rozgrywka zrealizowana była w formie rail shootera, czyli produktu, w którym gracz bezpośrednio nie steruje swoim bohaterem.


Scena ta wprowadziła odrobinę zamieszania wśród ludzi zainteresowanych strzelaniną. Produkt miał trafić do sklepów dopiero za kilka tygodni (odcinek wyemitowano pod koniec sierpnia 2011 roku, natomiast gra zadebiutowała w październiku), a tymczasem serial jasno sugerował, że nie będzie to klasyczny FPS, do jakich przyzwyczaiła nas firma id Software. Szybko wyszło na jaw, że filmowcy dokonali sprytnej manipulacji, a to, co ostatecznie było widać na ekranie telewizora, nie odzwierciedlało faktycznego stanu rzeczy. Jedyny rail shooter sygnowany marką Rage ukazał się na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS, a ta wersja miała tak naprawdę niewiele wspólnego z bardziej rozbudowaną wersją na duże platformy.


Warto dodać, że deweloperzy odwdzięczyli się twórcom serialu za udaną promocję gry i umieścili w Rage bezpośrednie nawiązanie do przygód Walter White'a i Pinkmana. Mowa tu o kostce z zatopionymi zębami meksykańskiego bandyty Tuco, która leży na półce w siedzibie szeryfa w osadzie Wellspring. Możecie ją zobaczyć na obrazku powyżej.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry