Gothic to nie tylko bardzo udana seria gier, ale również komiks

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 11 stycznia 2014

Seria Gothic cieszy się w Polsce ogromną popularnością, nie dziwi więc, że mimo upływu lat wielu naszych rodaków wciąż wyrusza w wirtualną podróż do Górniczej Doliny, Khorinis i Myrtany. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że przyjaciele Bezimiennego - Diego, Lester, Milten i Gorn - pojawili się również na kartach komiksu. Obrazkowa opowieść została wydana w czerwcu 2000 roku (kilka miesięcy przed premierą pierwszej odsłony cyklu) przez firmę Egmont i dokumentuje przygody wspomnianych postaci, które miały miejsce przed zesłaniem głównego bohatera sagi do otoczonej magiczną barierą kolonii karnej.


Album dostępny jest jedynie w wersji niemieckojęzycznej, ale mimo tego ograniczenia, nadal stanowi dla miłośników serii nie lada gratkę. Duża w tym zasługa samej historyjki, która koncentruje się na losach drugorzędnych bohaterów i przedstawia nieznane wydarzenia z ich historii. Opowieść zdradza m.in. w jakich okolicznościach do Górniczej Doliny trafił Milten Plescott, który później da się poznać Bezimiennego jako jeden z Magów Ognia. Spora część opowieści koncentruje się na operacji kradzieży rudy, przeznaczonej na nagrodę w odbywającym się w Starym Obozie turnieju gladiatorów. Warto nadmienić, że o zgodność fabuły komiksu z grą zadbał Thorsten Felden, który współtworzył scenariusz debiutanckiego produktu firmy Piranha Bytes.


Gothic: Der Comic ma dziś wartość kolekcjonerską. Nieliczne egzemplarze albumu można od czasu do czasu dostać na serwisie aukcyjnym eBay, ale potencjalnych kupców ostrzegamy, że sprzedawany jest on za naprawdę wysokie kwoty.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry