Paul Walker był pierwszym kandydatem do głównej roli w filmie Hitman: Agent 47

Wrzucił Ciekawostek - środa, 7 października 2015

Największy zarzut kierowany pod adresem filmu Hitman: Agent 47 dotyczy chybionego wyboru aktora wcielającego się w postać głównego bohatera. Trudno się z tym nie zgodzić, bo obiektywnie rzecz biorąc, Rupert Fiend średnio pasuje do postaci zimnego zabójcy, jakim w serii stworzonej przez duńskie studio Io-Interactive był łysol z kodem kreskowym na potylicy. Trzeba jednak pamiętać, że Brytyjczyk nie był pierwszym wyborem producentów tegorocznego obrazu i został przez nich zaangażowany niemal w ostatniej chwili. Głównym powodem gorączkowego poszukiwania zastępcy była tragiczna śmierć Paula Walkera, który według doniesień dziennikarzy miał zagwarantowaną rolę tytułowego agenta.


Autorzy filmu nigdy oficjalnie nie ujawnili, że gwiazdor filmów z serii Szybcy i wściekli (The Fast and the Furious) zostanie nowym Hitmanem, ale takie wieści płynęły z Hollywood. Jako pierwszy poinformował o tym serwis Deadline, który doniósł w lutym 2013 roku, że Amerykanin na pewno wcieli się w tę rolę. Według dziennikarzy wspomnianego magazynu, Walker miał ogolić głowę w lecie, bo właśnie wtedy zamierzano rozpocząć zdjęć. Niestety, nigdy do tego nie doszło. Ekipa filmowa nie wyruszyła na plan w podanym terminie, a niedługo później młody aktor zginął w wypadku samochodowym. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 30 listopada 2013 roku.

Choć informacja o angażu Paula Walkera w nowym Hitmanie nadal należy traktować w charakterze plotki, istnieją przynajmniej dwie poważne przesłanki, aby uznać ją za fakt. Dziennikarze serwisu Deadline trafnie wskazali miasta, w których ostatecznie nakręcono większość scen filmu (Berlin oraz Singapur), niewiele pomylili się również w kwestii ostatecznego tytułu obrazu. Według ujawnionych ponad dwa lata temu informacji miał on nosić nazwę Agent 47, dziś wiemy doskonale, że do tej frazy dodano również słowo "Hitman".

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry