Nazwę firmy Blizzard twórcy serii WarCraft i Diablo znaleźli w słowniku

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 22 grudnia 2013

Silicon & Synapse to pierwsza nazwa firmy założonej 8 lutego 1991 roku przez Michaela Morhaime'a, Allena Adhama i Franka Pearce'a. Pod tym szyldem przyszli twórcy serii WarCraft i Diablo działali przez blisko trzy lata i produkowali proste gry zręcznościowe i logiczne (m.in. The Lost Vikings). Ostateczna zmiana nastąpiła dopiero w maju 1994 roku, kiedy studio zostało kupione przez spółkę Davidson & Associates. Deweloperzy czuli potrzebę korektt nazwy, ale długo nie mogli znaleźć takiego słowa, które w pełni by ich satysfakcjonowało.

"Specjalnie dodaliśmy słowo "rozrywka", ponieważ zawsze czuliśmy, że chcemy robić coś więcej, niż tylko gry. Nie zrozumcie mnie źle, gry to oczywiście nasz fundament, ale skoro tworzymy własne marki, chcieliśmy je kiedyś zobaczyć na dużym ekranie lub w formie komiksu." - Frank Pearce o dodaniu hasła Entertainment do nazwy firmy.


Pomysłodawcą nazwy Blizzard, której amerykański producent używa do dziś, był Allen Adham. Jak sam twierdzi, hasło "zamieć" znalazł podczas przeglądania słownika. Deweloperzy już wcześniej próbowali dokonać zmiany - w grudniu 1993 roku Silicon & Synapse przemianował się na Chaos Studios, ale w takiej postaci firma funkcjonowała jedynie przez sześć miesięcy i w tym czasie nie wyszedł żaden produkt pod tym szyldem. Poważnie rozważana była jeszcze opcja Ogre Studios, ale i ona ostatecznie musiała ustąpić Blizzardowi. Autorem wszystkich logotypów, które zespół używał od początku swojego istnienia, jest grafik Stu Rose, który odszedł z firmy dopiero w lipcu 2003 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry