Lekcja geografii z grą Assassin's Creed: Brotherhood, czyli Moskwa w Polsce

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 24 grudnia 2013

Jedną z ciekawszych nowości wprowadzonych w grze Assassin's Creed: Brotherhood była możliwość zarządzania tytułowym bractwem. Oprócz możliwości skorzystania z pomocy innych zabójców podczas wykonywania zadań, czyli m.in. totalnie przegiętego deszczu strzał, zabijającego w mgnieniu oka wszystkich wrogów w polu widzenia, produkt firmy Ubisoft Montreal zaprezentował po raz pierwszy specjalne misje, pozwalające wysyłać naszych podkomendnych w różne zakątki Europy. Niestety, ten całkiem interesujący aspekt rozgrywki został w całości przyćmiony przez kuriozalne błędy na mapie Starego Kontynentu. Błędy, które do dziś nie zostały poprawione.


Według autorów gry, Konstantynopol nie znajdował się na terenie dzisiejszej Turcji, ale na małej wysepce zlokalizowanej tuż u wybrzeża Włoch. Znacznie zabawniejszej pomyłki dokonano jednak w bliskiej naszej sercu Polsce - produkt dawał do zrozumienia, że stolica Rosji, czyli Moskwa, leży... nad Bieszczadami. Totalną kompromitacją okazała się też sama mapa, nie uwzględniająca granic z czasów, w których Ezio Auditore faktycznie odwiedzał Rzym. Deweloperzy umieścili w Assassin's Creed: Brotherhood znacznie nowszy plan Starego Kontynentu. Widać na nim rozbitą na mniejsze państwa Jugosławię, republiki byłego Związku Radzieckiego, podzielone Czechy i Słowację, a także Polskę w kształcie ustalonym po zakończeniu II wojny światowej.

Twórcy gry nie przemilczeli sprawy i odnieśli się do niej już cztery lata temu - komentarz w sprawie kompromitującej wpadki uzyskał m.in. serwis Destructoid. Deweloperzy oznajmili, że ikony nie wskazują faktycznego położenia wspomnianych miast, ale punkty znajdujące się na drodze do nich. Zarzutów dotyczących nieaktualnej mapy nie skomentowano, choć jedna z popularnych teorii głosi, że może to być plan z czasów Desmonda Milesa, a nie Ezia Auditore. W takim przypadku jednak również mielibyśmy do czynienia z błędem. Konstantynopol stracił bowiem swoją nazwę na rzecz Stambułu w 1923 roku...

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry