Gra Batman: Arkham Knight na PC nie jest pierwszą, którą wycofano ze sprzedaży z powodu błędów - Ashes Cricket 2013 podzieliło ten sam los dwa lata temu

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 26 czerwca 2015

Wycofanie ze sprzedaży pecetowej wersji gry Batman: Arkham Knight jest szeroko komentowane w mediach związanych z elektroniczną rozrywką i nie ma w tym nic zaskakującego. Niezbyt często zdarza się, aby wydawca decydował się na tak drastyczny krok w przypadku tytułu tego kalibru, trzeba jednak uczciwie przyznać, że było to jedyne słuszne rozwiązanie tej żenującej sytuacji. Spora rzesza ludzi, która nabyła produkt zaraz po premierze (według danych zbieranych przez serwis SteamSpy, poszkodowanych jest ok. 300 tysięcy osób), ze zdziwieniem odkryła, że jego działanie pozostawia sporo do życzenia. Firma Warner Bros. Interactive Entertainment przemilczała fakt, że na rynek trafia niedopracowany bubel, co oczywiście mocno rozsierdziło wszystkich kupców gry, słusznie uważających, że nabito ich w butelkę. Wieńcząca serię Batman Arkham odsłona jest w tym momencie naprawiana przez deweloperów, więc zapewne już niedługo możemy spodziewać się jej powrotu do powszechnej dystrybucji.


W całej tej historii niesmak wzbudza jednak nie tylko kiepska kondycja wspomnianego hitu, ale również żenująca próba znalezienia kozła ofiarnego. Większość serwisów internetowych zrzuciło winę za taki stan rzeczy na studio Iron Galaxy - bezpośredniego autora konwersji - choć swoje za uszami ma też wydawca, który przecież trefny produkt dopuścił do obiegu. Sytuacja ta do złudzenia przypomina równie nieudaną premierę gry Ashes Cricket 2013. Zadebiutowała ona na Steamie 22 listopada 2013 roku i już po czterech dniach sprzedaży całkowicie zablokowano możliwość jej kupna, gdy w sieci pojawiły się druzgoczące opinie na temat finalnej jakości produktu. Odpowiedzialna za publikację tego tytułu firma 505 Games anulowała powstające równolegle edycje konsolowe i zobowiązała się do zwrotu pieniędzy zawiedzionym klientom. Jednocześnie wydawca całą winą obarczył australijskie studio Trickstar Games, które nie wywiązało się z obietnic dostarczenia przyzwoicie działającej gry. Włodarzom 505 Games w niczym nie przeszkodziło to w serwowaniu mocno kulejącego dzieła na rynku. Gdyby nie duża fala krytyki, choć z pewnością nie tak ogromna, jak ta, której byliśmy świadkiem w ostatnich dniach, podejmująca niezbyt popularny temat sportówka prawdopodobnie nadal byłaby dostępna.

Gra Ashes Cricket 2013 w sprzedaży była dostępna zaledwie cztery dni.

Jaki z tego wszystkiego wynika morał? Uczcie się na błędach, czytajcie recenzje i nie dajcie się wpuścić w kanał. Batman: Arkham Knight nie jest pierwszym produktem wycofanym ze sprzedaży z powodu błędów i znając życie, nie będzie ostatnim.

1 komentarze:

Możecie dodać jeszcze The Amazing Spider-Man z 2012 roku - gra wylączała sie po ok. 10 minutach grania, więc usunęli ją ze Steama i wrzucili ponownie ok. miesiąc później.

Prześlij komentarz



Facebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email









Znajdź ciekawostkę po tytule gry