Ukryte zakończenie w grze Metro 2033 nie cieszyło się popularnością

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 13 grudnia 2013

Odblokowanie ukrytego zakończenia w grze Metro 2033 nie jest sprawą prostą, o czym w wywiadzie dla serwisu 4Player Network przekonywał nas w marcu 2013 roku sam Dmitrij Głuchowski - rosyjski pisarz, twórca książkowego pierwowzoru. Żeby móc zobaczyć pozytywny finał opowieści, należy w trakcie całej przygody odpowiednio się zachowywać: pomagać ludziom pokrzywdzonym przez los, wysłuchiwać rozmów bohaterów niezależnych, a także nie zabijać przeciwników w wyznaczonych przez deweloperów etapach. Co prawda produkt studia 4A Games informuje użytkownika o każdym dobrym lub złym uczynku, ale gracz nie jest w stanie sprawdzić swoich dokonań w tej kwestii. Nic dziwnego, że przy takich obostrzeniach zaledwie garstka ludzi zakończyła zmagania w pozytywny sposób.


Ilu dokładnie ich było? Tylko 3%. Głuchowski twierdził we wspomnianym wywiadzie, że w ciągu trzech lat od wydania pierwszej gry z serii Metro, aż 97% osób, które dotarło do wielkiego finału, wystrzeliło rakiety w kierunku Ogrodu Botanicznego. Dane serwisu Steam, zliczającego osiągnięcia zdobyte w grze, wydaje się tę liczbę potwierdzać. Według wewnętrznych statystyk usługi, dobry finał zobaczyło tylko 3.5% posiadaczy pecetowej wersji gry. Warto jednak dodać, że ogólna liczba ludzi, którzy przygodę ukończyli, wynosi niespełna 23%.

3 komentarze:

Zakończenie cieszyło się małą popularnością, bo wymagało przejścia gry w specyficzny sposób tj. nie zabijać większości ludzkich przeciwników czy nie zabierać rzeczy przy ciałach cywili.

dlatego mamy opcje zabij albo oglusz przeciwnika

Wcale nie trzeba robić tych wszystkich rzeczy aby odblokować dobre zakończenie. Wystarczy w wizjach iść za cieniami. Nie dawałem nic bezdomnym(bo zwyczajnie nie mogłem znaleźć takiej opcji) oprócz tego dziecka który zaprowadził nas do Burbona, wybijałem wszystko co chciało zabić mnie, z zabitych zabierałem co się dało. Także to zakończenie jest proste do odblokowania, chyba ze jest jakieś inne oprócz dwóch o których słyszałem. Może mam jakąś wybrakowaną wersje gry, albo chodzi o Redux.

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry