Tristram w grze Diablo miało nazywać się inaczej

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 9 listopada 2013

Tristram to dla fanów serii Diablo osada kultowa. Stworzona przez studio Blizzard North (dawne Condor) specjalnie z myślą o pierwszej odsłonie tego cyklu, w kolejnych odcinkach Rogatego znosiła wiele i bez wątpienia jest dziś najbardziej znaną lokacją w całym Sanktuarium. W "jedynce" służyła głównie za bazę wypadową dla bohaterów zamierzających spenetrować podziemia zrujnowanej katedry. To właśnie tutaj regenerowało się nadwątlone siły witalne, kupowało nowy oręż do walki z piekielnym pomiotem i przyjmowało proste zlecenia od mieszkańców wsi. Deweloperzy przez długi czas pracowali nad ostatecznym kształtem wioski, mało tego, w początkowej fazie produkcji nazywała się ona zupełnie inaczej!


Przez długi czas osada nosiła nazwę Crossroads, czyli Skrzyżowanie. Autorzy chcieli, aby stanowiła ona miejsce, do którego przyjeżdżać będą obwoźni kupcy, oferujący śmiałkom rozmaity towar, za każdym razem inny. Wieś nie miała też początkowo stałych mieszkańców, ci mieli być generowani losowo. Z obu tych pomysłów ostatecznie zrezygnowano. Crossroads przemianowano na Tristram, następnie stworzono kilku bohaterów niezależnych, którzy według fabuły gry, nie przestraszyli się demonów okupujących pobliski kościół. Sama katedra była pierwszym budynkiem, jaki na powierzchni zbudowała ekipa z Blizzard North. Konstrukcja ulegała kilkukrotnemu zmniejszeniu, bo początkowo była tak duża, że gracz nie był w stanie zobaczyć dachu oraz wychodzących z wnętrza czerwonych promieni światła.

1 komentarze:

Warto dodać, że crossroads to nazwa wioski w popularnej grze world of warcraft, znajduje się ona w regionie nazwanym "Barrens"

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry