Jak duża jest mapa w grze Assassin's Creed: Odyssey?

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 4 października 2018

Z racji tego, że mamy już dostęp do gry Assassin's Creed: Odyssey, to jesteśmy w stanie rozliczyć deweloperów tej produkcji z obietnic, jakie złożyli oni w kwestii wielkości mapy. Przed premierą przedstawiciele studia Ubisoft Quebec dawali do zrozumienia, że teren dostępny w ich najnowszym dziele będzie największy w historii serii. Zapowiedź ta brzmiała ciekawie zwłaszcza w kontekście Black Flaga, który oferował ok. 235 kilometrów kwadratowych obszaru i w całym cyklu dzierżył palmę pierwszeństwa od momentu wydania, czyli od 2013 roku. Dziś możemy już z całą pewnością stwierdzić, że "czwórka" została wreszcie pokonana, bo antyczna Grecja w Odysei ma 256 kilometrów kwadratowych powierzchni.


Mapa w Assassin's Creed: Odyssey jest kwadratowa, a każdy bok tego kwadratu ma długość 16 kilometrów. Jak to sprawdzić? Bardzo prosto. Wystarczy dopłynąć statkiem do którejś z granic obszaru, a następnie umieścić własny znacznik na przeciwległym końcu. Znając precyzyjne wartości należy wykonać proste działanie matematyczne i voila - w ten sposób otrzymujemy wynik 256 kilometrów kwadratowych.


Warto mieć na uwadze, że nie każdy zakątek starożytnej Grecji jest tak naprawdę w Odysei dostępny. W lewym, górnym rogu mapy znajduje się teren, do którego dostęp jest skutecznie blokowany animusowymi ścianami (na zamieszczonym wyżej obrazku oznaczyliśmy go czerwonym kolorem). Niewykorzystany obszar wynosi 17,92 kilometrów kwadratowych, czyli 7% całej powierzchni. Nawet jeśli odejmiemy tę wartość od całości, wciąż jest to więcej niż w Black Flagu, a należy przecież pamiętać, że na każdą wyspę w Assassin's Creed: Odyssey da się wejść. W "czwórce" nie było to, niestety, możliwe.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry