Następnym przystankiem Japonia? Fani wierzą, że to nam właśnie mówi intro do gry Assassin's Creed III

Wrzucił Ciekawostek - czwartek, 2 sierpnia 2018

Przypomniana przez nas kontrowersyjna wypowiedź Aleksa Hutchinsona na naszym profilu instagramowym nie pojawiła się tam przypadkowo. Reżyser gry Assassin's Creed III bardzo krytycznie ocenił w 2012 roku trzy najbardziej pożądane przez fanów settingi/okresy historyczne (Egipt, feudalną Japonię i II wojnę światową), twierdząc, że są one po prostu nudne. W świetle jego wynurzeń bardzo ciekawie przedstawia się znalezisko, które wygrzebał ostatnio jeden z fanów sagi o skrytobójcach. Zwrócił on uwagę na to, że właśnie w grze Assassin's Creed III znajduje się ekran mogący sugerować rychłe nadejście japońskiej odsłony cyklu.


Rzecz dotyczy otwierającej zmagania introdukcji, gdzie przez krótką chwilę zaobserwować możemy trzy interesujące znaki graficzne: egipskie Oko Horusa, ostatnią literę greckiego alfabetu, omegę, a także tzw. torii, czyli symbol bramy prowadzącej do świętych miejsc w japońskiej religii Shintō. Być może domyślacie się już, dokąd to zmierza, ale jeśli nie, to chętnie Wam to wytłumaczymy. Egipskie oko jest odpowiednikiem gry Assassin's Creed: Origins, która ukazała się w ubiegłym roku, grecka omega to oczywiste nawiązanie do debiutującej już niedługo gry Assassin's Creed: Odyssey, a japońskie torii... no właśnie.

Symbole z intra do gry Assassin's Creed III

Część fanów wierzy, że obecność wspomnianych symboli nie jest dziełem przypadku i tak naprawdę zdradzają nam one, gdzie seria Assassin's Creed zawita po październikowej Odysei. Feudalna Japonia jest jednym z najbardziej pożądanych settingów w tej sadze, ale Ubisoft z uporem maniaka zostawia ją w odwodzie. Niespecjalnie chce nam się wierzyć, że obecne odsłony cyklu powstają według opracowanego lata temu planu, jednak taka teoria nie jest do końca pozbawiona sensu. Czas pokaże, bo jeśli faktycznie Francuzi ogłoszą, że następnym razem pojedziemy do Kraju Kwitnącej Wiśni, to będziemy mieć jedną z fajniejszych ciekawostek w całej historii tego serwisu.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry