Rekin Megalodon powrócił w dodatku Nie przejdą do gry Battlefield 1

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 29 kwietnia 2017

Kilka tygodni po premierze dodatku Nie przejdą (ang. They Shall Not Pass) do gry Battlefield 1, miłośnicy tej produkcji rozpracowali w końcu easter egga z Megalodonem w roli głównej. Prehistoryczny rekin pojawił się już kilka lat temu w czwartej odsłonie serii Battlefield, a teraz dość nieoczekiwanie powrócił na mapę Fort de Vaux w "jedynce". Studio DICE nie ułatwiło społeczności fanów zadania odnalezienia gigantycznej ryby. Żeby ją przywołać, należy nie tylko wykonać kilka czynności w określonym porządku, ale także wykazać się umiejętnością działania w zespole.


Zabawa rozpoczyna się od przekręcenia trzech czerwonych zaworów w tym samym momencie. Żeby nie było zbyt łatwo, ostatni z nich ukryty jest pod powierzchnią ziemi, dlatego konieczne stanie się wysadzenie ładunkami wybuchowymi fragmentu gruntu na mapie Fort de Vaux. Potem należy odnaleźć ukrytą za stertą skrzyń rurę i wrzucić do niej granat, a gdy i ten cel zostanie zaliczony, trzeba udać się do sztucznie stworzonego bajorka, powstałego w wyniku odkręcenia wody za pomocą wspomnianych pokręteł. Tutaj musimy jeszcze zadźgać nożem trzech przeciwników i na tym wymagania się kończą. Kałuża zmieni zabarwienie pod wpływem dostającej się do niej krwi, a po chwili wyskoczy z niej wspomniany na początku rekin. Dodajmy od razu, że Megalodon nie jest tak duży jak prehistoryczna ryba z Battlefielda 4, ale fani nie mają najmniejszego problemu z tym, żeby określać ją tym samym mianem.


Akcję odblokowania Megalodona na mapie Fort de Vaux dokumentuje powyższy film. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do jego obejrzenia.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry