Polacy kupili już ponad milion kopii gry Counter-Strike: Global Offensive

Wrzucił Ciekawostek - piątek, 27 stycznia 2017

Choć nad Wisłą mieszka blisko czterdzieści milionów osób, sprzedaż gry komputerowej na poziomie dwustu tysięcy egzemplarzy należy uznać w naszym kraju za rewelacyjny wynik. Polacy niechętnie kupują nowe produkcje i stawiają raczej na sprawdzone tytuły, znacznie tańsze od premierowych. Świetnym tego przykładem jest strzelanina Counter-Strike: Global Offensive, która od kilku lat cieszy się u nas ogromną popularnością. Polacy stanowią bardzo liczną grupę wśród posiadaczy tego FPS-a, a liczba sprzedanych kopii już dawno przekroczyła milion.


Z danych serwisu SteamSpy wynika, że CS:GO jest już przypisane do blisko 27. milionów kont na Steamie. Polacy stanowią piątą siłę wśród nacji najchętniej kupujących tę strzelaninę - w tym momencie należy do nas 4,76% wszystkich kopii, co daje ok. 1,280,000 egzemplarzy. W tej kategorii lepsi od nas są jedynie Amerykanie (16,07%), Rosjanie (12,29%), Niemcy (6,49%) i Brazylijczycy (5,44%). Jak widać, przewaga tych dwóch ostatnich narodów nad Polską nie jest duża.

Counter-Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier dostępnych na Steamie. Podstawowa edycja strzelaniny kosztuje ok. 60 złotych, ale tytuł ten bardzo często udostępniany jest w różnego rodzaju promocjach.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry