W filmie Assassin's Creed pojawia się Arno Dorian z gry Assassin's Creed: Unity

Wrzucił Ciekawostek - niedziela, 15 stycznia 2017

Twórcy filmu Assassin's Creed dotrzymali danego w ubiegłym roku słowa i faktycznie umieścili w swoim dziele nawiązania do bohaterów znanych z gier. Fani popularnej serii są już niemal pewni, że w madryckiej placówce firmy Abstergo przebywają ludzie spokrewnieni z Shao Jun (Assassin's Creed Chronicles: China) i Baptistem (Assassin's Creed III: Liberation). Mają też solidne przesłanki do tego, aby uważać że Callum Lynch posiada tę samą krew, która płynęła w żyłach Arno Doriana - głównego bohatera Assassin's Creed: Unity.


Wskazówka dotycząca Doriana znajduje się w końcowej części filmu (uwaga, będą drobne spojlery!), kiedy grany przez Michaela Fassbendera bohater odłącza się od ramienia Animusa i przez chwilę widzi sylwetki stojących wokół niego przodków. Specyficzne oświetlenie sceny i założone na głowy kaptury nie pozwalają rozpoznać twarzy asasynów, ale jeden z nich ubrany jest w taki sam sposób, jak Arno w Assassin's Creed: Unity. Kolejną wskazówkę dotyczącą tożsamości tej postaci daje też napisana na bazie scenariusza książka, w której pada wyraźne stwierdzenie, że ów tajemniczy osobnik jest francuskim rewolucjonistą. Połączenie obu tych informacji nie pozostawia już żadnych złudzeń co do tego, kim jest zakapturzony jegomość.

Powiązanie Calluma Lyncha z Arno Dorianem w żaden sposób nie zaburza kanonu, ponieważ deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal nie pokusili się o zdradzenie personaliów człowieka, którego wspomnienia badamy w Assassin's Creed: Unity. Na koniec warto dodać, że niektórzy fani widzą w opisanej scenie także innych znanych asasynów - Ezio Auditore i Altaïra Ibn-La'Ahada - choć to akurat jest mało prawdopodobne. Twórcy filmu już dawno temu wykluczyli gościnny występ tych bohaterów, na dodatek trudno sobie wyobrazić, żeby Callum Lynch był krewnym Desmonda Milesa.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry