Dishonored 2 to kolejna gra, w której pojawia się kod "451" z System Shocka

Wrzucił Ciekawostek - sobota, 3 grudnia 2016

Studio Arkane dochowało tradycji i po raz kolejny złożyło hołd wydanej w 1994 roku grze System Shock, umieszczając w Dishonored 2 kod "451". Kombinacja ta otwiera pierwszy napotkany sejf w najnowszej produkcji francuskiej firmy, a samą liczbę możemy zobaczyć w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się chroniona szyfrem kasa pancerna. Deweloperzy zapisali sekwencję na ramie pełniącego funkcji znajdżki obrazu i zobaczy ją każdy gracz, który zdecyduje się ukraść wspomniane malowidło.


Sejf otwierany kodem "451" zlokalizowany jest w otwierającej kampanię misji, podczas której Corvo Attano i Emily Kaldwin decydują się na ucieczkę z Dunwall za pomocą łodzi. Pomieszczenie znajduje się w dolnej części miasta, tuż obok miejsca, gdzie bohaterowie muszą uporać się z patrolującymi ulice strażnikami. W debiutanckiej odsłonie serii Dishonored mieliśmy do czynienia z identycznym rozwiązaniem - tam również Corvo otwierał kasę pancerną niedługo po wydostaniu się z więzienia.


Wykorzystanie kodu "451" jest typowe dla deweloperów, którzy wieki temu maczali palce w powstawaniu gier System Shock i System Shock 2. Harvey Smith - jedna z najważniejszych person w studiu Arkane - brał udział w pracach nad pierwszą odsłoną tego cyklu, nie dziwi więc, że dziś chętnie odwołuje się do kultowego klasyka. Sekwencja "451" pojawiła się w wielu produktach wydanych w ostatnich latach, m.in. BioShock (0451), BioShock II (1540), BioShock Infinite (0451), Deus Ex (0451), Deus Ex: Bunt ludzkości (0451) i Deus Ex: Rozłam ludzkości (0451). Czasem po słynną kombinację sięgają też twórcy gier znacząco odbiegających mechaniką rozgrywki od wspomnianych wyżej tytułów. Dobrym przykładem jest tutaj wydana niedawno Mafia III.

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry