Pierwszą budowlą w grze Minecraft był skonstruowany z dziewięciu bloków most

Wrzucił Ciekawostek - poniedziałek, 25 lipca 2016

17 maja 2009 roku, punktualnie o godz. 4:24, Markus "Notch" Persson założył wątek na forum niezależnych deweloperów TIGForums, w którym udostępnił wczesną wersję gry o nazwie Minecraft - wówczas odpalaną jeszcze za pomocą przeglądarki stron internetowych. Szwed postanowił pokazać kolegom po fachu nad czym aktualnie pracuje i zebrać uwagi dotyczące swojego nowego dzieła. Zainteresowanie aplikacją wyraziło kilku aktywnych o tej porze użytkowników, a jeden z nich - niejaki Muku - pochwalił się nawet obrazkiem stworzonego przez siebie mostu. Zbudowana z dziewięciu kamiennych klocków przeprawa, której zdjęcie możecie zobaczyć poniżej, przeszła do historii. Był to pierwszy obiekt w Minecrafcie skonstruowany przez kogoś innego niż Notch.

Most - pierwszy budynek stworzony przez użytkownika Minecrafta.

Muku okazał się najszybszy, bo opublikował obrazek mostu zaledwie 49 minut po udostępnieniu grywalnej wersji Minecrafta. Zaledwie cztery minuty później swoje dzieło przedstawił drugi z testujących grę ludzi - Increpare. Ów jegomość postanowił skonstruować kamienną wieżę, która w annałach kultowego dziś sandboksa zapisała się pod hasłem "pierwszy budynek złożony z czterech przylegających do siebie ścian". Kiedy o godz. 5:26 w wątku pojawił się filmik przedstawiający średniowieczny zamek, testerzy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że Minecraft jest doskonałym narzędziem do tworzenia okazałych budowli z różnego rodzaju klocków, a jedynym ograniczeniem w samym procesie kreacji może być tylko wyobraźnia jego użytkowników.

Wieża - pierwszy budynek mający cztery ściany.

Mając świadomość, jak potężna stała się ta gra w kolejnych latach i jakie rzeczy z jej pomocą skonstruowano, przypomnienie pierwszych nieśmiałych prób budowania w Minecrafcie jest interesującym doświadczeniem. Zabawnie z perspektywy czasu prezentuje się również komentarz użytkownika Increpare, który kwadrans po opublikowaniu gry przez Notcha napisał na forum: "Mam nadzieję, że zrobisz z tego coś dobrego. Myślę, że ma to potencjał"...

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry