W grze Wiedźmin 3: Krew i wino można zabić Kubusia Puchatka

Wrzucił Ciekawostek - wtorek, 21 czerwca 2016

Po ukończeniu głównego wątku fabularnego w dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon czeka nas mała niespodzianka. Pasiekę zlokalizowaną nieopodal wiatraka Dulcynei nawiedzi okazały niedźwiedź, uniemożliwiając wykonywanie obowiązków przez pracujących tam wieśniaków. Zwierzę na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale jeśli przyjrzymy mu się dokładniej, bez trudu zauważymy na jego grzbiecie czerwoną płachtę materiału. Wdzianko to budzi jednoznaczne skojarzenie z Kubusiem Puchatkiem, czyli sympatycznym misiem, którego w 1926 roku wymyślił brytyjski pisarz Alan Alexander Milne.


Puchatek dorobił się czerwonej koszulki w 1932 roku dzięki Stephenowi Slesingerowi, który dwa lata wcześniej odkupił od Milne'a część praw do tej marki za okrągły tysiąc dolarów i 66% sumy od ewentualnych dochodów z jej eksploatacji. Amerykanin uczynił z misia niezwykle dochodowy biznes i to właśnie on po raz pierwszy przedstawił go w kolorze, w skromnym acz charakterystycznym ubranku. Większość Polaków zna Kubusia w takiej właśnie wersji za sprawą filmów animowanych wytwórni Walta Disneya, która dołączyła go do swojego portfolio w 1961 roku. Oprócz wdzianka, nieodłącznym atrybutem zabawnej postaci jest słoik miodu i również o nim pomyśleli twórcy dodatku Krew i wino, tworząc wspomniane nawiązanie.


Niedźwiedzia zabijać nie trzeba, ale jeśli to zrobimy, znajdziemy przy nim nie tylko standardowe składniki alchemiczne, ale także wspomniany słoik miodu. To bodaj jedyny przypadek w całej grze Wiedźmin 3, gdzie groźne zwierzę ma przy sobie taki przedmiot - o pomyłce nie może więc być mowy. Zainteresowanym polecamy zamieszczony wyżej film, przypominając jednocześnie, że Kubuś Puchatek pojawi się w Toussaint dopiero po powrocie Geralta z bajkowej krainy. Czyżby stamtąd uciekł?

0 komentarze:

Prześlij komentarzFacebook YouTube Instagram Google Plus Twitter Email

Znajdź ciekawostkę po tytule gry